Tamaylıgil'den Arınç'a yanıt

Tamaylıgil'den Arınç'a yanıt
CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil, “Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Meclis Televizyonunu susturabilir ama Tandoğan Meydanı'ndan yükselecek sesi kısmak onu aşar” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, “Anayasayı biliyorsanız, İçtüzüğü biliyorsanız siz 'grup toplantısı' denen şeyi, Parlamento dışında yapamazsınız” şeklindeki sözlerine yanıt verdi. Tamaylıgil, şöyle dedi:

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin, kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen eğitimi ucubeleştirme yasa tasarısını Ankara Tandoğan Meydan'ında halka anlatacak olması iktidarı korkuttu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ‘İçtüzüğü, Anayasayı biliyorsanız grup toplantısını Meclis dışında yapamazsınız’ demesi bunun en açık kanıtı.

Yasa yaparken İçtüzüğü ve Anayasayı unutan, muhalefeti yumruklar ve barbarlıkla susturmaya çalışan iktidarın aklına şimdi Anayasa ve İçtüzüğün gelmesi manidardır. Bugüne kadar Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğünü görmezden gelen, Anayasaya bakmadan yasa çıkaranlar, halkın sesinin duyulacak olmasından tedirgin oldu.

Meclis Genel Kurulu'nda olup bitenleri halkın gözünden kaçırmak için Meclis Televizyonunu susturan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Tandoğan buluşmasını Anayasanın hangi maddesine göre yorumladığı ise merak konusudur.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Meclis Televizyonunu susturabilir ama Tandoğan Meydanı'ndan yükselecek sesi kısmak onu aşar.” (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com