Tandoğan için provokasyon uyarısı

Tandoğan için provokasyon uyarısı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplanan CHP MYK’da bugün Tandoğan Meydanı’nda gerçekleştirilecek grup toplantısı ele alındı.

CHP yönetimi bugün Tandoğan’da gerçekleşecek toplantıda Cumhuriyet Mitingleri döneminde açılan “Ordu Göreve” içerikli provokatif bazı pankartların açılabileceği yönünde istihbarat aldı.

MYK sonrası Parti Sözcüsü Birgül Ayman Güler, yazılı açıklama yaptı. Güler şunları kaydetti: “Tandoğan’daki toplantımız gelecek kaygısı duyan herkesin parti bayrağı değil, Türk bayrağı ile katılacağı halka açık bir grup toplantısıdır. Ele aldığımız ikinci konu Meclis Başkanı Çiçek’in MEB Komisyonu’nda milletvekillerinin sürüklenip tekmelendiği toplantıdan sonra gösterdiği acziyet ve Başbakan Erdoğan bu iş bitsin talimatından sonra içine düştüğü zavallılıktır. MYK, TBMM’nin görünürdeki Başkanı Çiçek’in yasama organının çalışma takvimini yasama organının başı olan Başbakan’a teslim ettiğini de duyurmayı görev bilmiştir.”

Gürsel Tekin’den uyarı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise yaptığı açıklamada, “Bu akşam üstü aldığımız bir bilgi yarın (bugün) belli grupların provokasyon yaratacağı, bizim önlem almamız gerektiği yönünde. Mitingimiz CHP mitinginin ötesinde, toplumsal bir duyarlılık içerisinde her vatandaşımızın gelebileceği bir miting. Bunu yaparken de özellikle CHP bayrağı değil herkes Türk bayrağı ile gelsin. Umut ediyorum bu provokasyon olmaz. Böyle bir provokasyon olursa, bu provokasyonu yapanları biliyoruz, bunları açıklarız Olası bir provokasyon olursa bunun sorumlulularının kim olacağını uyarmak istiyorum. Hangi temaların hangi sloganların kullanılacağını belirledik. Onun dışında belli şeyler gelirse, yaratacağı provokasyonun sorumlusu olurlar. Biz önlemleri aldık ama devletin önlem alması gerekiyor” dedi.

Edinilen bilgiye göre CHP yönetimi Tandoğan’da gerçekleşecek toplantıda Cumhuriyet Mitingleri döneminde açılan “Ordu Göreve” içerikli provokatif bazı pankartların açılabileceği yönünde istihbarat aldı. Bunun üzerine miting alanına girişte ayrıntılı arama yapılması için Gençlik Kolları görevlilerinin sayısının artırılmasını içeren bir dizi önlem alındığı öğrenildi.Bu arada CHP’nin bugün yapacağı toplantı nedeniyle Tandoğan’a çıkan yollar trafiğe kapalı olacak. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com