Tanju Çolak'tan Alex yorumu

Tanju Çolak'tan Alex yorumu
Eski milli futbolcu Tanju Çolak, Cumhuriyet Üniversitesi(CÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) tarafından eski Sivassporlu futbolcu İzzet Çağlayan anısına düzenlenen söyleşiye katıldı.
CÜ Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Sivasspor Kulübü Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Özgeçmişinin okunmasının ardından 5 kez gol kralı olan ve çok sayıda rekora imza atan eski Milli Futbolcu Tanju Çolak, Sivas'a en son 25 yıl önce geldiğini ifade ederek, İzzet Çağlayan benim profesyonel olmamın ardından Samsunspor'da oda arkadaşımdı. Kendisini çok severdim çok iyi bir dostumdu. 51 yaşında kendisini kaybettik. Çok özel bir insandı. Kendisini rahmetle anıyorum dedi.
 
Tesadüfen futbolcu olduğunu aktaran Çolak, Mahalle takımında başlayan serüvenim Samsunspor'a kadar uzandı. Samsunspor'da 16 yaşımda iken Rıza Çalımbay ile oda arkadaşıydık. Kendisi benim Beşiktaş'a gitmemi çok istedi ama Galatarasaylı olduğum için Galatasaray'a transfer oldum. Ardından Fenerbahçe ve İstanbulspor da forma giydikten sonra futbol hayatımı tamamladım dedi. 
 
'ALEX DÜZGÜN İNSAN'
 
Söyleşi kapsamında soruları cevaplandıran Çolak bir öğrencinin Alex efsanemiydi sorusuna ise Alex, saha içinde ve dışında çok düzgün bir insandı. Geçen yıl kendisi ile bir programda yan yana geldik. Orada yaptığı davranışla da herkesin takdirini topladı. Ben, Alex'i saha içinde oynadığı futbol ve attığı gollerden tanıyorum. Bu kadar cevap verebilirim dedi. Çolak, Galatasaraylı olduğunu neden Fenerbahçe'ye gittiğini soran bir öğrenciye ise bunda kendisinin bir suçu olmadığını, dönemin yöneticileri ile ücret konusunda anlaşamadığı ve Fenerbahçe iyi bir rakam teklif ettiği için ayrılmak durumunda kaldığını söyledi.
 
'FUTBOLDA TEKNOLOJİYE SICAK BAKMIYORUM'
 
Bir öğretim üyesinin hakem hatalarına karşı teknolojinin kullanılşmasına konusunda neler düşündüğünü sorması üzerine Çolak, Ben buna sıcak bakmıyorum. Futbolun doğallığına aykırı. Hakemde insandır hata yapabilir. Ben bu konuda futbolu oynayanların tercih edilmesinin bir avantaj olacağını düşünüyorum. Ben bir maçı izlerken futbolcunun topa girişini, şarj yaptığında doğru mu yapıyor, hava topuna çıktığında ne amaçla yaptığını görüyorum. Yani çok konuşuluyor. Programcılara yazık olur teknoloji girerse futbola. Çok iş kaybedenler olacak, çok zor birşey kimse kabul etmez. Ama doğruyu söylemek gerekirse topun çizgiden geçip geçmediğini belirlemek için gol çizgisinde teknoloji olmalı. Burada bir emek var, bir sonuç var. Gol futbolun meyvesidir. Gol olup olmadığı çizgiden denetlenebilir dedi. Program sonunda Rektör İletişim Danışmanı Yard. Doç. Dr. Ahmet Mazlum ve BESYO Öğretim Üyesi Hasan İnan Çolak'a plaket takdim etti. Program sonrası öğrenciler Tanju Çolak ile fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı.(NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com