Tanklar İsrail sınırında

Tanklar İsrail sınırında
Mısır güvenlik güçlerinin Sina'da operasyonları devam ederken, orduya ait tanklar 32 yıl sonra İsrail sınırına çok yakın bölgelerde konuşlandı.
Pazar günü Mısır güvenlik güçlerine ait bir karakola yapılan ve 16 askerin ölümüyle sonuçlanan saldırının ardından, Mısır ordusunun bölgede başlattığı tank ve helikopter destekli operasyonlar devam ediyor.
 
Sina yarımadasını silahlı saldırganlardan temizlemek amacıyla yürütülen askeri operasyonlar çerçevesinde Mısır ordusuna ait 50 tank ve zırhlı araçtan oluşan askeri konvoy Sina'nın kuzeyindeki El Ariş kentinde toplanmaya başladı.
 
Bugün sabah saatlerinden itibaren İsrail sınırına çok yakın olan El Ariş'te, polise ait kontrol noktasına yapılan saldırının ardından çatışmaların yaşandığı kaydedildi.
 
Sina'da bulunan AA muhabiri, Mısır tanklarının 32 yıl aradan sonra ilk defa İsrail sınırına çok yakın noktalara konuşlandırıldığını aktardı.
Mısır tanklarının Camp David Anlaşması'ndan bu yana ilk defa İsrail sınırına 3-4 kilometre uzaklıkta, sınırın Mısır tarafında güvenliği sağlamak için bulunduğu kaydedildi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com