Tanrıkulu: "AKP sorumludur"

Tanrıkulu: "AKP sorumludur"
CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Hrant Dink cinayeti hakkındaki kararı değerlendirdi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Dink cinayetinde yargının kamuoyunu tatmin edici bir karar vermemesinde AKP’nin önemli bir payı olduğunu savunarak, “Etkili bir soruşturma yapılmasını sağlamayan AKP, bu cinayette birinci derecede sorumludur” dedi.
 
TBMM’de konuya ilişkin bir basın açıklaması yapan Tanrıkulu, Dink cinayeti davasını yakından takip ettiğini söyledi. Yargının kamuoyunu tatmin edecek bir karar vermediğini vurgulayan Tanrıkulu, “Cinayetin tüm sürecinde, AKP’nin iktidarı vardır” diyerek şunları söyledi:
 
"Birinci derecede sorumlular"
 
“Yargının vicdanları rahatlatacak bir karar vermemesinde AKP’nin önemli bir rolü olmuştur. Etkili bir soruşturma yapılmasını sağlamayan AKP, bu cinayette birinci derecede sorumludur. AKP vicdani olarak bu cinayetin sorumluluğunu taşıyacaktır. Bu olay Trabzon’da 3-4 gencin bir araya gelerek tasarladığı bir cinayet değildir.”
 
Dink'in arkadaşları da protesto yürüyüşünde
 
Beşiktaş'taki mahkemeden yola çıkan Hrant Dink'in arkadaşları, Başbakanlık Çalışma Ofisi önünde "Faşistler vuruyor, AKP koruyor, bu dava bitmedi, daha yeni başlıyor!" sloganını attı. (NSE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com