Tanrıkulu: 'Bütün darbelere karşıyız'

Tanrıkulu: 'Bütün darbelere karşıyız'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Darbelere zemin hazırlayan her şeye karşıyız" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, darbelere zemin hazırlayan bütün girişimlere karşı olduklarını belirterek, ''Failleri kimse, demokrasiyi sekteye uğratan kim varsa, görevi ne olursa olsun hepsinin yargılanmasını isteriz'' dedi.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki CHP Malatya 34. Olağan Kongresi'nde konuşan Tanrıkulu, partisinin, örgütleriyle, projeleriyle yenilendiğini ve yeniden Türkiye'nin partisi olduğunu belirtti. Tanrıkulu, CHP'nin insanların umudu olmaya devam ettiğini söyledi.
AKP hükümetini eleştiren Tanrıkulu, 90'lı ve 2000'li yıllarla, günümüz Türkiye'sindeki tablolar arasında ifade özgürlüğü, yaşam hakkı gibi konularda hiçbir fark bulunmadığını savundu.

Türkiye İnsan Hakları Vakfı'nın raporuna göre 2002'den 2012'ye kadar 116 faili meçhul cinayet bulunduğunu ifade eden Tanrıkulu, henüz Uludere'de ölenlerin faillerinin bulunamadığını belirtti. Tanrıkulu, şöyle devam etti:

'Biz bütün darbelere karşıyız, bütün darbe girişimlerine karşıyız. Darbelere zemin hazırlayan bütün girişimlere karşıyız. Failleri kimse, demokrasiyi sekteye uğratan kim varsa, görevi ne olursa olsun hepsinin yargılanmasını isteriz. Ama biz aynı zamanda darbe zihniyetine, darbeci zihniyete de karşıyız. O darbeci zihniyet şimdi de var. O darbeci zihniyet olmasaydı Uludere'de bu katliamın failleri 110 gündür ortaya çıkarılmamış olmazdı. Bugünün katliamını ortaya çıkaramayanlar, geçmişten adil bir biçimde hesap soramazlar. Biz Türkiye'de herkesin adil yargılanmasını istiyoruz.'
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com