Tanrıkulu: "Gaz Bakan'ın üstünde test edilmeli"

Tanrıkulu: "Gaz Bakan'ın üstünde test edilmeli"
İçişleri Bakanı Şahin'in yaptığı gaz açıklamasına CHP'den çok sert tepki geldi.

CHP, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in bir soru önergesine verdiği yanıtta "göz yaşartıcı mühimmat sağlığı bozmuyor" sözlerine tepki göstererek "Gaz bakan üzerinde test edilmelidir" dedi.

KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLESİN

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu yazılı açıklamasında, "Sayın Bakan yine coşmuştur. Sayın Bakan acaba Metin Lokumcu'nun ölüm nedenini biliyor mu? Sayın Bakan bu açıklamasını acilen geri çekmeli ve kamuoyundan özür dilemelidir. Çünkü polisin gazı insanlar üzerinde, hak arayan kesimler üzerinde nasıl kullandığını herkes biliyor. Buradaki gelişigüzel ve hoyratça kullanım birçok insanın hayatına mal olmuş ve çoğu insanı zehirlenmiştir. Bakanın bu açıklamasından sonra hastanelerin acil servislerine bile gaz bombası atan polis artık vatandaşların bizzat evlerine 'servise' başlar" dedi.

BAKAN'IN ÜSTÜNDE TEST EDİLMELİDİR

Bakan Şahin'in açıklamasının akla vaktiyle çayda radyasyon olmadığını göstermek için rahmetli eski bakan Cahit Aral'ın kameraların önünde çay içme eylemini akla getirdiğini belirten Tanrıkulu, "Benim önerim gazın ne kadar zehirli olup olmadığı laboratuarda değil, İçişleri Bakanı üzerinde test edilmelidir. Belki bakanın zihni bu şekilde açılır ve yaptığı açıklamanın ne kadar korkunç olduğunun farkına varır" dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com