Tanrıkulu okulların eksikliklerini sordu

Tanrıkulu okulların eksikliklerini sordu
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e, sınıflarda bulunması gereken fakat hala temin edilemeyen araç ve gereçlerin neler olduğunu sordu.

Tanrıkulu, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, 2012-2013 eğitim ve öğretim sezonu başlamasına rağmen okullarda birçok eksikliğin giderilemediğini belirterek şu soruları yöneltti:

"Sınıflarda bulunması gereken fakat hala temin edilemeyen araç ve gereçler nelerdir? Bu eksikliklerin illere ve sınıflara düzeylerine göre dağılımı nelerdir? Bu eksiklikler ne zaman giderilecektir?

Tablet dağıtımı konusunda yaşanan aksaklıkların sebebi nedir? Şu ana kadar ne kadar tablet dağıtılmıştır ve tablet ihtiyacı ne kadardır?

Tabletlerin dağıtıldığı illere göre dağılımı nedir? İhtiyaç duyulan tabletlerin illere göre dağılımı nedir? Bu ihtiyaçlar ne zamana kadar giderilecektir?

Müfredatların belirlenmesine rağmen okutulacak kitapların hala hazır duruma getirilmemesinin gerekçesi nedir?

Özellikle yabancı dil ders kitaplarında yaşanan ihtiyaç ne zamana dek karşılanacaktır?

Bu eksikliğin zamanında giderilmemesi bir ihmal değil midir? Bu ihmalde sorumluluğu olan kişiler hakkında açılan bir soruşturma var mıdır? Varsa soruşturmanın sonucu nedir?"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com