Tanrıkulu Yasin Yıldız'ı sordu

Tanrıkulu Yasin Yıldız'ı sordu
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e, “Milli eğitim politikasını Ergani İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yıldız’ın ‘Aranızda kimler Türk, kimler Kürt, kimler Alevi’ söylemi doğrultusunda ki fişlemelere göre mi belirl

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM Başkanlığı’na, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

16 Mayıs 2012 tarihinde basına yansıyan haberlerde; “Diyarbakır Ergani İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yıldız’ın kendi makam aracıyla Ergani köylerini dolaşarak Bakanlık onayı olmayan yayınların dağıtımını yaptığı, İlçe Milli Eğitimi Müdürlüğü tarafından 120 öğretmen için düzenlenen ‘Hazırlayıcı Eğitim Kursu’nda kadın ve erkek eğretmenlerin bir arada oturmasına tepki gösterdiği, öğretmenlere ‘Aranızda kimler Türk, kimler Kürt, kimler Alevi’ şeklinde ayrımcı sorular sorduğu ve Eğitim-Bir-Sen’e üye olmaları konusunda baskı kurduğu hatta ‘Eğitim-Bir-Sen’e üye olun, memuriyet hayatınızı rahat geçirin’ diye konuştuğu” nun yer aldığını belirten Tanrıkulu, şu soruları yöneltti:
“Bakanlığınız tarafından da herhangi bir soruşturma açılmış mıdır? Bakanlığınızca kişi hakkında henüz bir soruşturma açılmadıysa, soruşturma açılması veya görevden uzaklaştırma gibi bir uygulama yapılacak mıdır?
İl, İlçe ve köylere Millî Eğitim Müdürlerinin kendi makam araçlarını kullanarak Bakanlık onayı dışında yayınlar dağıtması Bakanlığınızca alınan bir karar mıdır? Bu konuda Bakanlığınızca verilen bir talimat bulunmakta mıdır?
Ergani İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün dağıtımında görev aldığı yayınların içeriği Bakanlığınızca incelenmiş midir?
Milli Eğitim müdürleriniz Milli Eğitim politikası ekseninde mi çalışmakta, yoksa bireysel tercihlerini dayatmak için mi görevlerini sürdürmektedir?

‘Eğitim-Bir-Sen’e üye olun, memuriyet hayatınızı rahat geçirin’ ifadesi gerçeği yansıtmakta mıdır?”
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com