Tanrı'nın elinden ateistlere müjde!

Tanrı'nın elinden ateistlere müjde!
Arjantinli Papa 'Cennete gitmek için Tanrı'ya inanmak şart değil' dedi

Arjantinli Papa Francesco, ateistlerin de cennete gidebileceklerini müjdeledi. İtalyan La Republica gazetesinin kurucularından Eugenio Scalfari’ye yazdığı mektupta inançsızların vicdanlarını takip ettikleri sürece Tanrı tarafından affedileceklerini belirtti.

Scalfari papaya mektup yazarak bazı sorular sordu. Sorulara yazılı olarak cevap veren Papa Francesco; "Eğer bana Hıristiyanların Tanrısı inançsızları ve kadere inanmayanları affedecek mi diye soruyorsanız size en temel olarak şunu söyleyebilirim: Eğer ona samimi ve tövbekar bir kalple giderseniz Tanrı'nın merhametinin sınırı yoktur. Bu, vicdanlarına itaat eden inançsızlar için de geçerli. Günah, inançlı olmasan dahi, yalnız vicdanını takip etmeyen insanlar için vardır” dedi.

Vatikan muhabirlerinden Robert Mickens, Papa’nın bu açıklamasının Katolik Kilisesi’nin köhne imajını değiştirmek istemesinin bir kanıtı olarak görülebileceğini söyledi. Selefi Papa 16’ıncı Benedict’in sahip olduğu tutucu imajı Papa Francesco'nun yıkmak istediğini belirten Mickens, “Francesco halen muhafazakar ancak bu açıklamaları dünyayla kurmak istediği anlayışlı bir diyaloğun göstergesi” dedi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com