Tansu Çiller Müteahhit Oluyor!

Tansu Çiller Müteahhit Oluyor!
Eski Başbakan Tansu Çiller ve eşi Özer Çiller lüks konut işine giriyor...

Çillerler'in kurucu ortağı olduğu Marsan Marmara Holding, iştiraki Mitaş Gayrimenkul ile Sarıyer Uskumruköy'de 44 ünitelik lüks konut yapacak. İnşaatın gerçekleşeceği 30 dönümlük arazinin kendi mülkleri olduğunu belirten Mitaş Gayrimenkul Finans Koordinatörü Bekir Aykaç, “Projenin ilk etabı 44 üniteden oluşacak. 20 milyon dolar yatırımla hayata geçirilecek olan Parkone projesinde konutlar 24 ayda teslim edilecek” dedi.

Ellerinde ciddi bir arsa stoku bulunduğunu söyleyen Aykaç, en geç 4-5 yıl içinde markalı konut üretiminde marka haline geleceklerini kaydetti. Marsan Marmara Holding'in bir Çiller grubu şirketi olduğunu da dile getiren Aykaç, “Tansu Çiller ve Özer Çiller kurucu ortaklar. Mitaş Gayrimenkul, grubun bir alt şirketi. Biz daha çok kurumsal kimliğimizle ortaya çıkmak istiyoruz. Aile isminden ve kendi grubumuzdan çok yaptığımız işlerle ön plana çıkmak istiyoruz” diye konuştu.

3. köprü projeyi netleştirdi
Bu zamana kadar firmanın turizm inşaatı yaptığını ve 3. köprü güzergâhına bağlı olarak Sarıyer'in değerinin daha da yükseleceğini belirten Avrupa PY Yötetim Kurulu Başkanı Ediz Giray da yaptığı açıklamada, “Bölgeyi önemsiyoruz. Önümüzdeki 4-5 yıl içinde çok gelişecek bir bölge. Mitaş olarak o bölgede yapacağımız yeni imalatlarla sektörün aktörü olduğumuzu gösterme kararlılığındayız” dedi.

160 dönüm arsaları var
Parkone Projesi Satış Koordinatörü Emrah Ercan da grubun, sahip olduğu arsaları değerlendirmek üzere markalı konut üretimi yapma kararı aldığını ifade ederek projenin yapılacağı arazinin 20 yıldır gruba ait olduğunu belirtti. Ercan, bölgenin potansiyelinin artmasıyla yatırım için doğru zaman olduğuna karar vererek harekete geçtiklerini belirtti.

Emrah Ercan yeni projeler için ellerinde yeterince arsa olduğunu ve bunları zaman içinde değerlendireceklerini belirterek, “Bölgede şu an 160 dönümlük arsa stokumuz var. Parkone'nin ardından diğer projelerimizi de hayata geçireceğiz” dedi. Projeyi tasarlayan Space Mimarlık ve Tasarım Şirketi'nin sahibi Mimar M. Kaan Çetinkaya da yaşam stili olan bir mimari ortaya koymak istediklerini dile getirerek yapılaşmanın doğa içinde erimesini hedeflediklerini belirtti.

Bahçe dubleks dairelerin satış fiyatı 428 bin ile 630 bin dolar, çatı dublekslerin satış fiyatı 359 bin ile 535 bin dolar, tripleks villaların satış fiyatı ise 600 bin ile 772 bin dolar arasında olacak.

Beyoğlu'nda 3 otel işletiyorlar
8 Temmuz 1981 yılında kurulan ve şu an 1 milyon TL sermayeli Marsan Marmara Holding AŞ bünyesinde bulunan 16 şirketle turizmden inşaata, gıdadan sağlığa, teknolojiden endüstriyel temizliğe kadar uzanan geniş bir alanda hizmet veriliyor. Turizmde Beyoğlu Pera bölgesinde toplamda 200 odalı 3 adet oteli olan Marsan Marmara Holding'in, gıda sektöründe de restoran işletmeleri mevcut. Çillerlerin oğlu Berk Çiller bu yıl Hardal, Tor-ro, Oktoberfest, Hapur Hupur ve Up Lounge ismini verdiği üç restoran açtı. İnşaat ve gayrimenkul şirketi olan Mitaş Gayrimenkul Danışmanlık ve Emlak Yapı Taahhüt AŞ ile bugüne kadar kat karşılığı ve kendi yatırımlarını hayata geçiren grup, Parkone ile markalı konut üretimine başladı.

14 tripleks villa
Projenin ilk etabında 14 tripleks villa, 15 bahçe dubleksi, 15 çatı dubleksi bulunuyor. Tripleks villalar 279-293 metrekare arasında, bahçe dubleksleri 205-254 metrekare arasında, çatı dubleksleri ise 189-229 metrekare arasında bir büyüklüğe sahip olacak.

12 bin metrekare alana yayılan yeşil alan içinde her türlü sosyal tesis imkânı yer alacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com