Tapeler Muhabirin Başına Dert Oldu!

Tapeler Muhabirin Başına Dert Oldu!
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iki haftadır grup toplantılarında yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında, yasal dinleme kararı ile takip edilmiş telefon görüşmelerini dinletiyor.

CHP Grup toplantılarını izleyen muhabirler de, doğal olarak Kılıçdaroğlu'nun bu eylemini, haberleştiriyor.  Başbakan Erdoğan dahil, Hükümet üyeleri de birkaç kez  bu durumdan rahatsız olduklarını ortaya koymuş, ancak konuyla ilgili yasal bir girişim başlatılmamıştı.

Ancak  Hükümetin üyelerinin  yaptığı açıklamalardan sonra savcılar harekete geçti, hedef bu kez CHP haberini gazeteye yazan muhabir oldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP’nin Meclis Grup Toplantısı’nı haber yapan  Bugün Gazetesi Parlamento Muhabiri Ezelhan Üstünkaya hakkında “gizliliği ihlal” suçundan soruşturma başlattı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Hasan Bölükbaşı, Ankara Başsavcılığı Talimat Bürosu’na yazı yazarak,   Üstünkaya’nın  ifadesinin alınmasını istedi.

Soruşturmaya konu olan  grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında teknik takibe takılan yasal tapeleri Meclis’te dinletmişti. Tapelerde istifa eden İçişleri eski Bakanı Muammer Güler’in operasyonda tutuklanan oğluna “Kaç lira oğlum” diye sorması ve Barış Güler’in “3-5 kuruş…1 trilyon civarı param var o kadar” dediği yer almıştı. (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com