Tapu sicilde randevu dönemi

Tapu sicilde randevu dönemi
Kütahya Simav Tapu Sicil Müdürlüğünde randevulu sisteme geçildi.

Kütahya Simav Tapu Sicil Müdürlüğünde randevulu sisteme geçildi. Sistem sayesinde artık işlem yapan memur ile vatandaşın karşı karşıya gelmediğini ve işlerin tıkır tıkır yürümesinden hem vatandaşın hem de çalışanların memnun kaldığını ifade eden Simav Tapu Sicil Müdürü Halil İbrahim Yağmur, sistem sayesinde yığılmaların önlendiğini ve işlerin kısa sürede tamamlanmasından büyük bir mutluluk duyduklarını bildirdi.
Simav Tapu Sicil Müdürlüğünde yoğunluğa dikkat çeken Müdür Halil İbrahim Yağmur,” 2010 yılının 10 aylık sürecinde kendilerine 3 bin 702 başvuru yapıldığını, 4 bin 700 kişiye tapu verildiğini bunun karşılığı olarak da devletin 648 bin lira harç tahsil ettiğini bildirdi. Yağmur Tapu Sicil Müdürlüğünde görevli 12 personel ile vatandaşların işlerini kolaylaştırmak için fedakarca çalıştıklarını söyledi.
Simav Tapu Sicil Müdürlüğünün kabuğunu kırdığını ifade eden Yağmur, “ Randevu sistemine geçmeden önce vatandaş işlem yapılırken görevli arkadaşımızın yanında bekliyordu. Bu durum işlem yapan arkadaşımızın verimini düşürüyordu. Vatandaş benim işim ne zaman bitecek, ne kadar sürecek gibi sorularla farkında olmadan görevli memur üzerinde psikolojik bir baskı oluşturuyordu. Sistem sayesinde bu duruma bir son verdik. Şimdi bize talepte bulunan vatandaşa birkaç gün içerisinde bir randevu tarihi veriyoruz. Vatandaş belirtilen tarihte gelip tapusunu alıp gidiyor.Simav Tapu Sicil Müdürlüğü olarak Takbis sistemine 2011 yılında geçeceğiz. Bizler Takbis sistemine geçmeden randevu sistemine geçerek yığılmaları önledik. Vatandaşın işini en kısa sürede görebilmek için 12 çalışanımızla fedakarca çalışıyoruz. Uygulamadan son derece memnun kalan vatandaşlar işlemleri bittiğinde gelip teşekkür ediyor. Bu da bizi hem memnun ediyor hem de teşvik ediyor ” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com