Taraf, Arınç'a sansür iddialarını manşetine taşıdı

Taraf, Arınç'a sansür iddialarını manşetine taşıdı
Taraf Gazetesi'nin iddiasına göre; Bülent Arınç, Başbakan'ın danışmanlarının aldığı kararlara itibar edince yol kazasına kurban gitti..

Başbakan Erdoğan'ın 'Öğrenci evleri denetlensin' sözleri için 'Asparagas haber' açıklamasında bulunan Bülent Arınç, Erdoğan'ın 'Ben bunları söyledim' sözleri üzerine adeta soğuk duş yaşadı.

DANIŞAMANIN YÖNLEDİRMESİ ARINÇ'I YAKTI

İddialara göre, Arınç'ın 'ailenin reisi' ile ters düşmesine sebep olan Başbakan'ın danışmanları oldu. Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gerçekleştirilen mini toplantıda bulunan Başbakan danışmanlarından birinin, 'Haber asparagastır açıklaması yapılsın.' kararına uyan Arınç, Başbakan'ın açıklaması üzerine şoke oldu.

HABERİ 'KÜÇÜK' GÖRÜN TALİMATI

Ancak, parti içi bu tuhaf anlaşmazlığın basında bu şekilde yer almaması için Hükümet'in talimat verdiği ve bu konudaki haberleri bilinçli olarak yönlendirdiği Taraf Gazetesi'nin manşetine taşıdı iddialar arasında yer alıyor.

Buna göre; Arınç’ın açıklamalarının ardından, Erdoğan’ın danışmanları ve AKP genel başkan yardımcıları, bazı gazetelerin yöneticilerini arayarak, “Arınç’ın açıklamalarının küçük görülmesini” istediler. Arınç’ın açıklamasının “sitem” başlığı ile verilmesi yönlendirmesinde bulundu. Hükümet kanadının uyarıları üzerine, Arınç’ın açıklamalarıyla ilgili yayın yapan haber kanalları geri adım attı. Başbakan Erdoğan’ın yurtdışında yaptığı açıklamanın manşetlere taşınması da Arınç haberinin hasıraltı edilmesine yardımcı oldu.(DSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com