Taraf Gazetesi’nde istifa depremi

Taraf Gazetesi’nde istifa depremi
Taraf Gazetesi’nde politika servis şefi Veysi Polat’ın işten çıkarılmasının ardından boşalan görevi üstlenen Faruk Aktaş da istifa etti.
İki yıldan bu yana Taraf’ta çalışan Faruk Aktaş, istifasının ardından Medyatava’ya gönderdiği açıklamada şu iddiaları öne sürdü:
“Bilindiği gibi Taraf, 1.sayfasının yüzde 80-90’ı politika sayfalarındaki haberlerden oluşan politik bir gazete. Dolayısıyla politika servisi iş yükü ve sorumluluğu çok yüksek bir servis.Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan ve yardımcısı Yasemin Çongar’ın görevden ayrılmalarıyla yaşanan depremde,  enkazın kaldırılması ve geminin yürütülmesi için kaldık.Bunu hem ahlaki hem vicdani bir sorumluluk olarak gördüğüm için büyük bir gayret içinde olmaya çalıştık. Ancak gazeteciliğe Taraf’ın muhabir kadrosunda başlamış, her sirkülasyon sonrası bir merdiven çıkmayı becermiş ve sonunda yazıişleri ekibi içine girmeyi başarmış bazı arkadaşlar, yaşanan son depremi de kendileri açısından bir fırsata dönüştürme gayreti içine girerek yazıişlerini ve gazetenin tüm yayın gücünü bütünüyle ellerine geçirme arayışına girdi. Bu kapsamda bir yapılanma oluşturmaya çalıştılar, önemli ölçüde bunu da başardılar. Bunu yaparken hiçbir şekilde deneyim, yetenek, emek, çaba kıstasları aramadılar. ”Nasıl olursa olsun ama bizim olsun” yaklaşımıyla hareket ettiler. Ve bu amaçlarını oturtmak için, gazeteciliğe başladığım yaklaşık 17 yıldan bu yana tanıdığım, arkadaşım servis şefimiz Veysi Polat’ın ayağını kaydırma yoluna girdiler ve bunu da başardılar.
 
Bu girişimlerinin sonuçsuz bırakılmasını beklerken, yeni servis şefi belirlemeyi bile beklemeden gazetenin künyesinden Veysi Polat’ın ismini çıkardılar. Künyeyi amaçları doğrultusunda şekillendirdiler.
 
Veysi Polat’ın olmadığı dönemde fiilen servisin sorumluluğunu yürüten kişi olarak, servis şefimize yapılan bu haksızlığa tepki göstermek ve bu kumpasa alet olmamak, bulunduğu yeri doldurmayan bu kişilerin tezgahına daha fazla su taşımamak için görevden ayrılmayı uygun gördüm.” (medyatava) (SAK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com