Taraf Gazetesi'nden Erdoğan'a büyük şok!

Taraf Gazetesi'nden Erdoğan'a büyük şok!
Yayınladığı belgelerle AKP Hükümetini Cemaat karşısında köşeye sıkıştıran Taraf Gazetesi'nden Başbakan Erdoğan'a bir şok daha.
Taraf Gazetesi 2004 yılında alınan MGK kararlarını yayınlayrak AKP Hükümetini Cemaat karşısında köşeye sıkıştırmış, AKP'li yöneticilerden "o kararlar uygulanmadı" şeklinde yapılan açıklamalara, kararların yayınladığını gösteren belgelerle cevap vermişlerdi. Daha sonra MİT, Başbakanlık Genelkurmay Başkanlığı haberi yapan Mehmet Baransu ve yayınlayan Taraf Gazetesi'ni mahkemeye vermişti. Başban Erdoğan da Taraf Gazetesi'ni vatan haini ilan etmişti.
 
 Taraf gazetesi Avukatı Veysel Ok, bu hafta kendilerine vatan haini diyen Başbakan Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacak. Başbakan'ın, tarafsız ve bağımsız yargıya müdahale ettiğini belirten Ok, şunları söyledi: "Şu an Taraf gazetesi hakkında MGK, MİT ve Başbakanlık tarafından yapılmış bir suç duyurusu, yani başlamış bir soruşturma var. Böyle bir durumda siyasi iktidarın en büyük gücü olan Başbakan'ın bir miting meydanında, 'Yargı görevini yapmalıdır. Yapmıyorsa anayasayı ihlal eder' demesi direkt olarak yargıya talimattır. Âdil Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs suçunu düzenleyen TCK 288. Maddesi, 'Bir olayla ilgili başlatılan soruşturma veya kovuşturma kesin hükümle sonuçlanıncaya kadar savcı, hâkim, mahkeme, bilirkişi veya tanıkları etkilemek amacıyla alenen sözlü veya yazılı beyanda bulunan kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır' diyor. Bu nedenle, Başbakan'ın sözleri hâkim ile savcıya talimat vermektir ve yargıya yapılmış bir darbedir. Bu ifadeler, 288. madde kapsamına suç teşkil ediyor." dedi.
 
 Ok sözlerini şöyle sürdürdü:
 
  "Bir gazeteyi, haber yapma hakkını kullandığı ve doğru bir haber yaptığı için hainlikle suçlamak bir iftira ve hakarettir. Biz bu hafta içerisinde Başbakan Erdoğan hakkında, 'Adil Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs', 'İftira' ve 'Hakaret' suçlamasından suç duyurusunda bulunacağız" dedi. (BCE)
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com