TARAF Öyle Yaparsa Bizde BDP Olarak Böyle Yaparız!

TARAF Öyle Yaparsa Bizde BDP Olarak Böyle Yaparız!
Selahattin Demirtaş'tan ilgininç açıklamalar.

AK Parti hükümetinin Anayasa paketi referandumu öncesi BDP'ye ilişkin spekülatif haberinin yalanlanması ardından BDP'yi boykot eden Taraf, boykot kararını bozdu mu? BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Taraf'ın kendisinden mülakat talep ettiğini ancak kabul etmediğini söyledi.

BDP'nin 12 Eylül'de yapılan anayasa referandumun boykot kararı ardından Ağustos ayı içerisinde Taraf gazetesi, BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Erdoğan yeni bir anayasa sözü verirse boykottan vazgeçeriz" dediğini ileri sürdü. Bu haber BDP tarafından yalanlandı.

Ancak gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan 24 Ağustos tarihli gazetedeki yazısında BDP'yi boykot kararı aldıklarını açıkladı. Altan, “Ben bundan sonra BDP yönetiminden demeç istemiyorum” diye yazdı.

Peki bu boykot devam ediyor mu? Demirtaş, Taraf'ın aldığı boykot kararı ardından partilerinden zaman zaman demeç istediğini belirtti.

ANF'ye konuşan Demirtaş şöyle dedi:

“Haberlerimiz yapıyorlar, zaman zaman bizden demeç de istediler. Örneğin benimle röportaj yapmak istediler ama ben kabul etmedim. Yani özellikle Taraf'a karşı boykotumuz veya Taraf'taki yazarlara, çizerlere karşı özel bir tavrımız yok. Fakat kendileri bu konuda eğer BDP'ye ilişkin özel bir karar alma ihtiyacı duymuşlarsa, BDP'nin de kendilerini özel olarak değerlendirme hakkı vardır. Biz bu hakkımız saklı tutuyoruz, kullanıyoruz ama bu birbirimizi hiçbir zaman anlamayacağımız şeklinde yorumlanmamalıdır..."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com