Taraf sahte belge mi yayınladı?

Taraf sahte belge mi yayınladı?
Sabah, Taraf Gazetesi'nin 'MİT'e ait' olduğu iddiasıyla yayımladığı belgelerin sahte olduğunu iddia etti. AKP'nin yayın organı Sabah'ın bu iddiası akıllara 'AKP Cemaat'e zeytin dalı mı uzatıyor?' sorusunu getirdi.
Sabah'ın haberine göre Taraf Gazetesi'nin dün yayımladığı Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) ait belgelerin sahte olduğu ortaya çıktı. Orijinal MİT belgelerinde sayıların sol tarafa yaslanmış olduğu ve belgelerin üzerinde tahrifat yapıldığı öğrenildi. Dün yayınlanan belgeler, MİT'in daha önce mahkemelere gönderdiği orijinal belgelerle de uyuşmadığı iddia ediliyor.
 
İddiaya göre MİT'te uzun süre görev yapmış yetkililere göre, MİT belgelerindeki yazı karakterleri ve yazı dili Taraf'ın yayımladığı belgelerden farklı. Taraf'ın yayınladığı belgelerde kişi bilgilerinin çarpıtılarak verildiği, mesela iki kardeşin bilgilerinin birbiriyle değiştirildiği görüldü. Ayrıca orijinal MİT belgelerinde sol üst tarafa yatay biçimde yaslanmış bir numaralandırma sistemi de bulunmuyor. Buna göre yayımlanan sahte belgelere sonradan içerik eklemesi yapıldığı ortaya çıkıyor. 7 Mayıs 2013 tarihli orijinal MİT belgesi ile Taraf'ın yayımladığı belgeler arasındaki fark da akıllara acaba sorusunu getiriyor.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com