Taraf'a üçlü suç duyurusu

Taraf'a üçlü suç duyurusu
Başbakanlık, MGK ve MİT, 2004 MGK raporu haberi için Taraf'a suç duyurusunda bulundu

Taraf gazetesinden Mehmet Baransu'nun ortaya çıkardığı 2004 MGK raporundaki Fethullah Gülen'i bitirme kararına hükümet çok kızdı. Cemaat ve AKP arasındaki ipleri kopartan haber sonrası Başbakanlık ve MİT Baransu'yu bitirme operasyonu başlatmışa benziyor.

Hükümet yetkililerinin belgeleri yalanlamaması üstüne gerçek olduğu kesinleşen belgelere üç kurumdan birden suç duyurusu geldi. Başbakanlık, MİT ve MGK 2004 yılında yapılan MGK’da alınan kararları açıklayan Taraf gazetesi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na ayrı ayrı suç duyurusunda bulundu.

Dersane tartışmalarının temeli olduğu iddia edilen belgelerle ilgili Taraf'a yapılan suç duyurularının ardında Mehmet Baransu'yu yargılamak olduğu iddia ediliyor. Elinde başka belgeler de olduğunu söyleyen Baransu için Bülent Arınç, açıklanması yasak olan belgeler açıklandığı için yargıyı göreve çağırmıştı.

Ergenekon davasına temel dayanak olan darbe planı belgelerinin sonuna kadar destekçisi olan AKP'nin benzer şekilde açıklanan bu belgelere suç duyurusunda bulunması Ergenekon davası iddianamelerini de çürütme olasılığı taşıyor. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com