Taraf'a yeni isimler katılmaya devam ediyor

Taraf'a yeni isimler katılmaya devam ediyor
Taraf gazetesi son yaşanan istifa olayları sonrası hızlı toparlandı.

araf Gazetesi Amberin Zaman, Dengir Mir Mehmet Fırat ve Ceyda Karan'ın ardından iki yeni yazarla daha anlaştı.
 
Taraf Gazetesi yönetimi gazeteden ayrılan 20'nin üzerinde yazarın ardından kadrosunu yenilemeye devam ediyor. Ceyda Karan, Amberin Zaman ve Dengir Mir Mehmet Fırat'ın ardından gazete yönetimi Yüzleşme Derneği Başkanı Cafer Solgun ve Ümit Kardaş'ı da yazar kadrosuna dahil etti.
 
 
CAFER SOLGUN KİMDİR?
 
1962 yılında Dersimli bir ailenin çocuğu olarak Elazığ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Elazığ'da tamamladı. Siyasi nedenlerle çeşitli dönemlerde uzun süre hapis kaldı (17.5 yıl). 1978 yılında ilk defa tutuklanıp işkence gördüğünde lise öğrencisiydi. Çeşitli medya organlarında çalıştı. Birçok sivil toplum girişiminde aktif olarak yer almaktadır. PEN üyesidir. Halen Toplumsal Olayları Araştırma ve Yüzleşme Derneği'nin (Yüzleşme Derneği) başkanıdır. Evlidir.
 
Daha önce yayımlanmış kitapları: Cihangir'de Bir Ev (Öyküler. Çiviyazıları Yay. 2003), Duvarlara İnat (Karikatürler. El Yay. 2005), Gitmek-Kırılma Öyküleri (Öyküler. Çiviyazıları Yay. 2006), Alevilerin Kemalizm’le İmtihanı (Araştırma. Hayy Yay. 2008).
 
Yazarın Kitapları
Alevilerin Kemalizm'le İmtihanı, Dersim Dersim, Gayriresmi Cumhuriyet.
 
ÜMİT KARDAŞ KİMDİR?
 

18 Mart 1950 tarihinde doğdu. 1967 yılında Pertevniyal Lisesi’ni, 1970 yılında Ortaköy Öğretmen Okulu’nu, 1971 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Avukatlıkla birlikte öğretmenlik yaptı. Lise yıllarında edebiyata ve özellikle şiire olan ilgisi sonucu 1971-1973 yılları arasında 3 şiir kitabı yayınlandı. 1975 yılında askeri yargıç, 1985 yılında hukuk doktoru oldu. Şiirleri çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlandı. 1991 yılında 4. ve 1998 yılında 5. şiir kitabı yayınlandı. 1995 yılında emekliye ayrılıp, avukatlığa başladı.
 
Yazarın Kitapları
Aşka Dair Ne Varsa, Hukuk Devlete Sızabilir mi? (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com