Taraf'ı Öyle Bir İşlettiler ki..

Taraf'ı Öyle Bir İşlettiler ki..
Taraf Gazetesinin, Kartal Demirağ ile yaptığı röportaj ''Hayali'' çıktı. Turgut Özal suikastçısı Demirağ'ın bir yıldır Buca cezaevinde yattığı belirlendi..

Taraf Gazetesinin bir hafta önce Turgut Özal’a suikast girişiminin tetikçisi Kartal Demirağ ile yaptığını öne sürdüğü röportaj ‘’Hayali’’ çıktı. Taraf muhabiri haberinde, ‘’Kartal Demirağ ile görüştüm, yüzü çok gergindi’’ diye yazmıştı. ,

Ancak Demirağ’ın avukatı Neslihan Vona dün bir basın toplantısı düzenleyerek, müvekkilinin İzmir Buca cezaevinde olduğunu ve kitap yazdığını açıkladı. Kardeşi Ali Ulvi Demirağ da, ‘’Taraf muhabirini kandırmışlar. Ağabeyim bir devlet yetkilisine mektup yazıp tehdit etmişti, uzun süre önce yeniden cezaevine konuldu. Onunla Dazkırı’da görüştüğünü iddia edenler rüya görüyor” dedi. Taraf muhabirinin Demirağ’a benzeyen bir kişi ile görüştürüldüğü bildirildi.

FIRÇA DA YEMİŞ

Taraf muhabiri Mustafa Ünlü, 24 Eylül 2010 günü yayınlanan haberinde, Afyon’un Dazkırı ilçesinde Demirağ ile görüşüp röportaj yaptığını öne sürmüş ve röportaj sırasında Demirağ’ın gelen bir telefon üzerine ortadan kaybolduğunu iddia etmişti.

Haberde ‘’Elini fotoğraf makinesine bile götürürsen iyi olmaz” dedi ve kimsin, kime çalışıyorsun diye bağırdı. Taraf muhabiri olduğumu söyleyip o günkü Erol Simavi manşetimize ilişkin konuşmak istediğimi söyledim. Bir anda sinirlendi. (Biz ülkücülükten gelmeyiz. Simavi kim ki bana talimat versin) diye bağırdı. Ben sakinleştirmeye çalışırken cep telefonundan aradılar. Hemen geleceğini söyleyip kalktı yanımdan. Uzun bir süre buluştuğumuz yerde geri dönmesini bekledim.’’ ifadeleri de yer almıştı. Muhabir bu görüşmeden sonra fotoğraf makinesinin hafıza kartının da kaybolduğunu öne sürmüştü.

Demirağ, 18 Haziran 1988'de Özal'a suikast girişiminde bulunmuş, 20 yıl hapis cezasına çarptırılmış ve 16 Nisan 1992'de şartlı tahliyeyle salıverilmişti. Ancak Demirağ daha sonra karıştığı adi nitelikli suçlar nedeniyle yeniden tutuklanıp İzmir Buca F Tipi Cezaevine konuldu. (Gazeteport)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com