Taraf'ın manşeti Aydınlıkçılar'ın çıktı

Taraf'ın manşeti Aydınlıkçılar'ın çıktı
Taraf gazetesinin bugünkü manşetinde çok çarpıcı bir iddia vardı. Taraf’ın bavulcu yazarı Mehmet Baransu’nun haberine göre; Milliyet ve Vatan’ın da sahibi olduğu Demirören Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören cinayetle suçlanıyordu.
Baransu’nun elde ettiği Genelkurmay Başkanlığı’na ait 1982 tarihli belgeye göre, Erdoğan Demirören'in, Arşimidis Şirketi'nin haksız yere mallarının ele geçirilmesinde ve bir tuğla fabrikatörünün ölümünde parmağı var. Her iki şirket sahibinin şüpheli ölümlerinin ardından, Erdoğan Demirören, bu şirketlerin tüm mal varlıklarına el koymuş.
 
Erdoğan Demirören Mehmet Baransu’nun bu iddialarına “Bunlar palavra. Palavracılara söyleyecek, verecek cevabım yok” diye yanıt verdi.
 
Ancak…
 
Taraf’ın bugün manşetinden verdiği haber aslında bayat!
 
Çünkü Erdoğan Demirören’le ilgili bu cinayet suçlaması, bundan tam 25 yıl önce 2000’e Doğru dergisinde 2 tam sayfa haberleştirildi.
 
6 Kasım 1988 tarihli 2000’e Doğru dergisinde; Baransu’nun haberinin merkezinde yer alan Arşimidis Şirketi'nin sahibinin adının Yorgi Papadopulos olduğu, ölümünün 1960’ların sonunda gerçekleştiği ve hatta ölüm şekliyle ilgili çarpıcı iddialar yer alıyordu.
 
Öyle ki; Mehmet Eymür’ün hazırladığı MİT raporunda Papadopulos’un Vural Arıkan, Erdoğan Demirören, Adnan Başer Kafaoğlu ve Necdet Çobanlı tarafından kravatla boğularak öldürüldüğü iddia edilmişti. Taraflar bu iddiaları o zaman da yalanlamıştı.
 
İşin ironik yanı, 2000’e Doğru dergisinin bu ve benzeri haberleri, Ergenekon davasında sanıklar aleyhine delil olarak kullanıldı. (BCK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com