Taraf'tan Başbakan'a Cevap Geldi!

Taraf'tan Başbakan'a Cevap Geldi!
Taraf Gazetesi Yayın Koordinatörü Yıldıray Oğur Balçiçek İlter'e konuştu: “Ben de Başbakan'ın İsviçre'de hesabının olduğuna inanmıyorum”

Başbakan Erdoğan'ın, kendisi hakkında Wikileaks belgelerindeki 'yolsuzluk' ve 'İsviçre'de banka hesapları' iddialarını manşetten veren gazetelere ateş püskürünce gözler bir anda Taraf'a çevrildi. Taraf'ın Yayın Koordinatörü Yıldıray Oğur, Başbakan'ın tepkisini cevapladı, Taraf'ın o manşetini yorumladı, eleştirilere yanıt verdi.

Taraf'ın özellikle muhafazakar çevrelerden tepki alan manşetine Başbakan Erdoğan da öfke kusunca gazeteden geri adım denebilecek bir açıklama geldi. Yıldıray Oğur, Habertürk ekranlarında Balçiçek İlter'in sorularını yanıtladı, Erdoğan'ın tepkisini değerlendirdi.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Oğur, Başbakan'ın sözlerine karşı hayli 'esnek' bir tavırla yanıt verirken, olaya sadece gazetecilik açısından baktıklarını, başka bir hesaplarının olmadığını söyledi. Oğur, Erdoğan'ın öfkeli açıklamasına dair bir yorum yapmaktan kaçındı:

Yıldıray Oğur: Bizce sızan belgelerde en çok konuşulan konu Başbakan'ın İsviçre'de 8 hesabı olduğu yönündeki iddialardı. Herkes bunu konuştuğu için o kadar bilgi arasında bunu kullandık. 'Tehlikeli olan sızıntı değil, tehlikeli olan sessizliktir'. Herkesin konuştuğu, cevap verilmesi gereken bir iddia vardı. Başbakan'ın da cevap vermesi için bunu masaya koyduk. Bu iddia Başbakan'ın mutlaka cevap vermesi gereken, kulak arkası edilmemesi gereken bir konu. Diğer gazetelerden bazıları bunu görmedi, kenarda köşede sakladılar. Bu bizim değil ABD'li diplomatların söylediği bir iddia zaten...

Sanırım o iddianın verilmesi değil, manşetten verilmesi nedeniyle bazı hesaplar mı var diye düşünülüyor.

Yıldıray Oğur: Manşetten vermek editoryal tercih. Bizim bir takım petrol tesislerimiz, işerimiz falan yok. Başbakan'la o yönde bir hesabımız ya da art niyetimiz kesinlikle yok. Bize göre haber olarak bakmak gerekiyor. Başbakan'ın açıklamasını da aynı büyüklükte vereceğiz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com