"Taraftar Quaresma'yı alkışlamasın"

"Taraftar Quaresma'yı alkışlamasın"
BJK Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, önemli tespitler yaptı.

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, takımdaki yıldız oyuncuların formsuz olmasının yanı sıra sorumsuz davranmalarının kendilerini üzdüğünü söyledi.

Karadeniz yaptığı açıklamada, futbol takımında büyük umutlar bağladıkları oyuncuların şahsi oynadıklarını belirterek, ''Ümit bağladığımız, 'Gözün üstünde kaşın var' demediğimiz yıldız oyuncuların formsuzluğu ve sorumsuzluğu bizi fazlasıyla üzüyor. Paralarını alıyorlar. En iyi yerlerde kalıyorlar. Sıkıntıları en iyi şekilde gideriliyor. Geriye ne kalıyor? Mesuliyet duygusu ve iyi oyun, ayrıca camiayı tatmin etmek. Maalesef bunda uzak kalmaları bizi üzdü. Avrupa kupalarındaki gibi diğer maçlarda oynamadılar'' dedi.

Takımda yer alan Egemen Korkmaz'ın son maçta kendi kalesine gol atma şanssızlığını yaşamasına rağmen mücadelesini her zaman sahaya yansıttığını hatırlatan divan kurulu başkanı Karadeniz, ''Ama oynayabilecek kapasitesi olanlardan Quaresma çalım atıyor, arkasından bir çalım daha, bir çalım daha atıyor, bir daha atıyor saha bitiyor. Bu sorumsuzluktur'' diye konuştu.

''Taraftar Quaresma'yı alkışlamasın''

Açıklamalarında özellikle fazla çalım atan Quaresma'yı eleştiren Yalçın Karadeniz, taraftarlardan bu oyuncuyu alkışlamamalarını rica etti.

Divan başkanı olarak kim olursa olsun, dünyanın hangi takımında oynarsa oynasın, yıldız dahi olsa iyi oynamayan oyuncuyu taraftarların alkışlamamasını isteyen Karadeniz, ''Quaresma ve Simao'nun iyi oynamadığını gördük. Şahsi oynadıklarını gördük. Böyle oynayanı alkışlamak yanlış. Beşiktaş her şeyin üstündedir. Maç bitiminde Quaresma'ya tezahürat yapmaları, bu oyuncunun yaptıklarını doğru görmesine neden olur. Taraftarlar iyi oynayanı alkışlasın. Takım için oynamayanı, faydasız olanı alkışlamasınlar'' dedi.

Genç oyuncuları da eleştiren başkan Karadeniz, ''Bu böyle de gençlerimiz nasıl? İsmail ne alemde, genç Necip nerede? Öbürlerini tenkit ederken, bunları da söylemek lazım. Başka takımların oyuncuları ileri giderken bizimkiler niye geri gidiyor? Forma ucuz değil. Teknik direktörde de hata bulmuyorum. Oynamayanları oynatsa ve kaybetse, kaybeden takımın neden bozulduğu yönünde eleştiri olur. Futbolcuların sorumluluk duygusu içinde olmaları, Beşiktaş formasına yakışır şekilde hareket etmelerini istiyorum'' diye konuştu.

Yönetimdeki sıkıntılar

Yalçın Karadeniz, son dönemde başkan Yıldırım Demirören ile yönetici Metin Keçeli arasında yaşanan sıkıntılarla ilgili ise şunları söyledi: ''Bu konuda üzerime düşeni yaparım. Başkanın televizyon beyanatlarını tenkit etmek veya karşı açıklamada bulunma durumunda değilim. Ancak divan kurulu başkanı olarak 'Kol kırılır yen içinde' kalır düşüncesindeyim. Yönetim kurulu içinde olaylar konuşulur ve bir şekilde karara bağlanır. Sorunlar yönetim kurulu toplantılarında çözümlenir. Her şey orada konuşulur ve orada tamamlanır. Yönetim kurulu yerine dışarda beyanat vermek doğru değildir. Ancak böyle konuşurken bir tarafı tenkit etmiş gibi olmuyorum. Başkanın bu beyanatlarına sebebiyet veren yönetici arkadaşlarımın da bu duruma meydan vermemeleri gerekirdi. Varsa konuşacakları yönetim kurulu toplantılarında söylemeleri gerekiyordu. Ne yönetim kurulu üyeleri başkana o türlü bir konuşma fırsatı vermeli, ne de başkan kendi yönetimini televizyonda tenkit etmeli. Her iki tarafa sakinlik çağrısında bulunuyorum. Bu konuda bana düşen neyse bunu yapmaya hazırım. Arkadaşlarımla henüz görüşmedim. Ama görüşeceğim.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com