Tarhan Başbakan'a ÖMSS'yi sordu

Tarhan Başbakan'a ÖMSS'yi sordu
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) ile kaç kişi kamuda istihdam edilecektir?” diye sordu.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, TBMM Başkanlığı’na, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Soru önergesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in yaptığı açıklamaları hatırlatan Tarhan, şu soruları yöneltti:

“Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in çeşitli tarihlerde birçok kez yaptığı açıklamalarda, ÖMSS ile kamuda yaklaşık 20 bin kişinin istihdam edileceğini belirtmesinin dayanağı nedir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in açıkladığı gibi ÖMSS ile yaklaşık 20 bin kişi kamuda istihdam edilecekse, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in aynı sınavla 3 bin 512 personel atanacağını belirtmesinin nedeni nedir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin birbiriyle çelişen açıklamalarının nedeni hükümetiniz bakanları arasındaki koordinasyonsuzluktan mı yoksa öğretmen atamalarında olduğu gibi hükümetinizin plansız vaatler vermesinden mi kaynaklanmaktadır?”

(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com