Tarhan: "O fiyakalı müsteşarınız var ya..."

Tarhan: "O fiyakalı müsteşarınız var ya..."
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Reyhanlı’daki patlamalara ilişkin, “Rekorlar kitabına girmeye aday bir hafiyelik hikayesi yaşandı orada, bir istihbarat mucizesi yaşandı. Cevval istihbarat örgütümüz bomba yüklü araçların girmesini nasıl önleyemed

Meclis Genel Kurulu’nda, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Reyhanlı’daki patlamalara ilişkin bilgi verdi. Daha sonra gruplar söz alarak konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, “Devletin onları terk ettiğini düşünüyorlar. Ne Başbakan ne bakanlar gitmiş Reyhanlı'ya. Hakikaten, Sayın Bakan neden gitmediniz? Neden gitmediniz? Korktunuz mu gidemediniz, bilmiyorum. Neden gitmediniz?" diyerek şöyle devam etti:

“Bildiğiniz korku filmi gibiydi, bildiğiniz korku filmi platosu gibiydi orası ve çukurlar vardı, paramparça binalar vardı, kırık cam yığınları; sanki savaştan çıkmış bir kentti. 73 MOBESE kamerasının bir gün önce devre dışı kalmasından, lütfen, bırakın da kuşku duyalım, duymamız gerekiyor. Tonlarca patlayıcı maddenin kullanıldığı çok açık -gittiğinizde görüyorsunuz, koca bir çukur var orada- ve organize olduğu her halinden belli bu olayı iki dakikada çözmüşler, öyle mi? Görüntü yok, bir şey yok Sayın Bakan, nasıl çözdünüz, gerçekten merak ediyorum? Önceden alınan duyumlara neden duyarsız kaldınız? Orada halk şunu söylüyor; ‘Önceden böyle bir saldırının olacağı halk arasında konuşuluyordu. Bazı insanlar buradan o yüzden uzaklaştılar.’ Bunları, bu iddiaları biz ciddiye almak durumundayız, dinlemek durumundayız.

Rekorlar kitabına girmeye aday bir hafiyelik hikayesi yaşandı orada, bir istihbarat mucizesi yaşandı. Cevval istihbarat örgütümüz bomba yüklü araçların girmesini nasıl önleyemedi, gerçekten ben bunu çok merak ediyorum? Hani, şu her yerde boy gösteren fiyakalı Müsteşarınız var ya, o Müsteşar neden kendi işini yapmıyor? Bunu sormaya hakkımız yok mu bizim? Herkes biliyormuş bomba yüklü birtakım araçların sağda solda dolaştığını ve bomba imalathanelerinin sınırlarda güvenliği tehdit ettiğini herkes biliyormuş. Devlet nasıl bilmez ve istihbarat teşkilatı nasıl bilmez?Olanların tek sorumlusu Hükümettir. Kamplaşmadan nemalanmıştır. Çok heveslenmişlerdir savaş ilanı için. Bunca nefret söyleminin ardından yaşananlardan sonra rahat uyumadıklarını düşünüyorum ben ve onca masumun kanı bence Hükümetin eline bulaşmıştır. Ve, inanın 'cehennem' diye bir yerin varlığına ben inanıyorum ve tahmin edin kimler gidecek, kimler gidecek oraya." (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com