Tarhan: Özel yargılama terörü

Tarhan: Özel yargılama terörü
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, DHKP-C operasyonları kapsamında Çağdaş Hukukçular Derneği’ne düzenlenen baskınla ilgili sert bir açıklama yayınladı.

Emine Ülker Tarhan, DHKP-C operasyonları kapsamında Çağdaş Hukukçular Derneği’ne basın düzenlenmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
 
Tüm siyasi soruşturmalarda olduğu gibi terör kisvesi ile bir çuvala atılarak yakılmaya çalışılmasından endişe duyduklarını belirten Tarhan, “Ülkemizdeki insan hakları ihlalleri, faili meçhul cinayetler, işkenceyle mücadele gibi konularda yaptığı çalışmalar ile öne çıkan Çağdaş Hukukçular Derneğine ve üyesi avukatlara yönelik sürdürülen hukuka aykırı aramalar bugün yeni bir “Özel Yargılama” terörü olarak öne çıkmıştır" dedi.
 
"POLİS DEVLETİ"
 
Tarhan, "İktidara muhalif herkesi ve her kurumu susturma anlayışının toplumsal muhalefeti savunma görevi yapmaları nedeniyle avukatlara da yöneltilmesi faşist ve baskıcı bir yönetim anlayışının,  kapımıza dayanan polis devleti anlayışının tezahürüdür" dedi.
 
Muhaliflerin ve toplumsal muhalefeti savunma görevi yapanların,  Özel Yetkili Makamlarca yapılan tüm siyasi soruşturmalarda olduğu gibi terör kisvesi ile bir çuvala atılarak yakılmaya çalışılmasından endişe duyduklarını belirten Emine Ülker Tarhan, "Avukatların bürolarına ceza yöntem hukukuna ilişkin bağlayıcı tüm kurallar çiğnenerek ve kapılar kırılarak yapılan baskınları kınıyoruz” ifadelerinde bulundu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com