Tarihi davada üçüncü gün sona erdi!

Tarihi davada üçüncü gün sona erdi!
Türk futbolunu derinden etkileyen en büyük davada 3.gün sona erdi.

Türk futbolunu derin bir kaosa sokan şike operasyonunda kritik süreç devam ediyor. Aylar süren bekleyişin ardından futbol tarihimizin en büyük davasında 3. gün de tamamlandı. 351 sayfası okunan iddianamenin, yarın tamamlanması bekleniyor.

Duruşmaya aralarında Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, Bülent Uygun ve Olgun Peker'in bulunduğu 22 tutuklu sanık katıldı. Tutuklu sanık menajer Bülent İbrahim İşcen'in ise hastanede tedavi gördüğü için duruşmaya katılamadığı belirtildi. Tutuksuz sanıklardan ise eski futbolcu Ümit Karan ve Beşiktaş Sportif Direktörü Tayfur Havutçu'nun da aralarında bulunduğu 6 tutuksuz sanık ise duruşmada yerini aldı.
 
BAŞKAN'DAN HAVUTÇU'YA TEBRİK

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci tutuklu sanıkların bulunduğu bölümde bazı sanıkların geri taraflarda oturmasına karşın, "Ön taraflara gelin de yüzünüzü görelim" dedi. Bunun üzerine arka tarafta oturan tutuklu sanıklar ön taraflara oturdu. Başkan Ekinci, Beşiktaş'ın önceki gün UEFA Avrupa Ligi' maçında Braga'yı 2-0 kazandığı maçı kastederek, "Tayfur'u tebrik ediyorum. Beşiktaş'ın galibiyeti nedeniyle" dedi.

ODYAKMAZ'DAN İLGİNÇ TEPKİ

Bu arada duruşma öncesinde tutuklu sanık Aziz Yıldırım'ın avukatlarıyla bir süre sohbet ettiği gözlendi. Tutuklu sanık Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ise basın mensuplarının olduğu bölüme gelerek 4-3 Fenerbahçe'nin galibiyetiyle sonuçlanan Sivasspor maçı maçı sırasında şeref tribününden stada doğru eliyle yaptığı 4 işaretinin yanlış anlaşıldığını dile getirerek konuya ilişkin yazılanlara tepki gösterdi. Otyakmaz, “Emniyette o hareketi bana sordular her neyse polis sorar ama Savcı sormaz dedim. Savcılıktada aynı soru sorulunca iyice sinirlendim. Herneyse hakim sormaz dedim ama hakim de aynı soruyu sordu, o yetmiyormuş gibi bir de cezaevine girdiğimde gardiyanın ilk sorusu da 'abi o işaret ne anlama geliyor' oldu" dedi.

İDDİANAME OKUNUYOR

Dün iddianame 232. sayfaya kadar okunmuştu. Duruşmaya iddianamenin kaldığı yerden 3 TRT spikeri tarafından dönüşümlü olarak okunmasına devam ediliyor.

AZİZ YILDIRIM: BU İŞİN ARKASINDA BAŞKA HADİSELER VAR

Şike davasının 3. duruşmasında verilen öğle arasında basın mensuplarının yanına gelen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Sadece şike olsaydı diğer takımlar da olurdu. Bu işin arkasında başka hadiseler var" dedi.
 
"HEPİNİZ ŞAŞIRACAKSINIZ"

Yıldırım, "Çağlayan'da salı günü Allah'ın izniyle savunmama başlayacağım. Orada konuşacağım orada dinlersiniz. Öyle bir savunma yapacağım ki hepiniz şaşıracaksınız" diye konuştu.
 
Savunmasıyla ilgili sorular soran gazetecilere Yıldırım, "Sayfa sayısı ile ilgili basın uyduruyor. Savunmam başladığı zaman göreceksiniz" dedi. "Uyanın artık" diyen Aziz Yıldırım, "Galatasaray- Trabzonspor, Beşiktaş-Trabzonspor maçlarında 30 bin kişi Fenerbahçe yenilsin mesajlar atmadı mı?" ifadesini kullandı.
 
"BIRAKIN BU ŞİKE İŞİNİ"

"Sadece şike olsaydı diğer takımlar da olurdu. Bu işin arkasında başka hadiseler var" şeklinde konuşan Yıldırım'a basın mensupları, "Siyasi birşey mi var?" diye sordu. Yıldırım ise, "Araştırın, çalışın biraz. Tapeleri dinliyorsunuz. Bunlarda ne var, niye yazmıyorsunuz?" yanıtını verdi. Yıldırım, "6222 sayılı kanunun içinde neler var. Arkasında yazanlara bakın sadece şike ve teşvik yok. Bizi haksız kazanç sağlamak ve dolandırıcılıktan tutukladılar. Bırakın bu şike işini. Bu hadise sadece şike hadisesi değil" şeklinde konuştu.
 
ÇAĞLAYAN'A DAVET ETTİ

"Burası bugün sakin biraz" diyen Yıldırım'a gazeteciler, "Siz söylediniz diye kimse gelmedi" karşılığını verdi. Yıldırım bunun üzerine, "Buraya gelmesinler tabii. Burada birşey yok. Soğuk zaten. Haftaya gelsinler" dedi.
 
KADIN TARAFTARLARA ÇAĞRI

Yıldırım, "Takımı nasıl buldunuz" sorusuna ise "Takım çok iyi gidiyor" cevabını verdi. Fenerbahçe -Sivasspor maçının kadın ve çocuklara yönelik biletlerinin tükendiğinin hatırlatılması üzerine Yıldırım, "Sivaslı ve Fenerbahçeli bayanlar beraber otursunlar, beraber bayrak sallasınlar" diye konuştu
 
BEŞİKTAŞ'A TEBRİK

Aziz Yıldırım, Braga galibiyeti nedeniyle tutuksuz sanıklardan Beşiktaş Protokol Müdürü Ahmet Ateş'i tebrik ederek "hayırlı olsun" dedi. Yıldırım, duruşmayı izlemeye gelen Cansu Yıldırım'ı da el sallayarak selamladı.
 
DURUŞMAYA YEMEK ARASI VERİLDİ

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 23'ü tutuklu 93 sanık açılan davanın 3. duruşmasında iddianamenin 323. sayfasına kadar okunması tamamlandı. Duruşmaya yemek arası verildi. Bu sırada basın mensuplarının bulunduğu bölüme doğru gelen Aziz Yıldırım, burada bir sandalyeye oturarak habercilerle sohbet etti.
 
AZİZ YILDIRIM: ŞENES ERZİK BAŞKAN OLUYORMUŞ

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "İddianameyi dinlediniz mi ne anladınız? Sürekli talimat verdiğimi söylüyorlardı. Tapelerde bir tane bile talimatıma rastladınız mı? Bir konuşmama rastladınız mı?" dedi.
 
Bir basın mensubunun "Sağlığınız nasıl başkanım" sorusuna ise Yıldırım, "Sağ kolum biraz sıkıntılı, problem var" diye yanıt verdi. Yıldırım, ayrıca basın mensuplarına, "Şenez Erzik başkan oluyormuş. Haberiniz var mı?" diye sordu.
 
O sırada basın mensuplarının yanına gelen tutuklu sanık Abdullah Başak, "Benim için menajer yazmışlar gazetelerde. Hangi futbolcunun menajeriyim" dedi. Aranın ardından iddianamenin kaldığı yerden okunmasına devam edildi.
 
DURUŞMANIN 3. GÜNÜ TAMAMLANDI

Tarihi duruşmanın 3. günü de, iddianamenin okunması ile tamamlandı. 351 sayfası okunan iddianamenin, yarın tamamının bitirilmesi bekleniyor. Duruşmanın son bölümlerinde ise ilginç bir olay yaşandı. 337. sayfa okunurken, Aziz Yıldırım'ın itirazı geldi. Format farkı olduğu ortaya çıkan iddianamenin, kısa süreli bir görüşmenin ardından okunmasına devam edildi. (EMK)

Kaynak : ntvspor.net

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com