Tarihi mahalleler yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları ile yenileniyor

Tarihi mahalleler yol ve kaldırım  düzenleme çalışmaları ile yenileniyor
Eskigediz beldesinin tarihi mahalleleri belediye tarafından yürütülen yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları ile yenileniyor.
Eskigediz beldesinin tarihi mahalleleri belediye tarafından yürütülen yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları ile yenileniyor. 
Eskigediz Belediye Başkanı Feridun Altıntop, bir süre önce ünlü İsmet Paşa Mahallesi'ndeki cadde ve sokaklarda başlattıkları yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarının Hisar Mahallesine kaydırılarak devam ettirildiğini söyledi.
Uzun yıllar ihmal edilen yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarını bundan sonra ara vermeden devam edeceklerini belirten Eskigediz Belediye Başkanı Feridun Altıntop, tarihi Eskigediz beldesinin tüm özelliklerini koruyarak yeniden yapılanmaya gidileceğini, yol ve kaldırım düzenlemelerinde kalıcı ve uzun vadeli bir çözüm planladıklarını ifade etti.
Başkan Altıntop, "İsmet Paşa Mahallesi'ndeki cadde ve sokaklarda başlattığımız yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarını Hisar Mahallesine kaydırdık. Her iki mahallemiz de beldemizin tarihi yönden çok önemli mahalleleridir. Hisar Mahallesine bağlı cadde ve sokaklarımızı bir proje dahilinde tamamen parke taşı ile yenileyeceğiz. Her sokakta yolların tahrip olmaması için oluklu taş sistemi uygulayacağız. Ayrıca bu mahalledeki eski kaldırım alanı da kilit parke taşı ile yenileyerek modern bir meydan oluşturacağız. Bugün Hisar Mahallesinde başlattığımız bu çalışmayı kısa sürede tamamlayarak halkımızı rahatlatacağız" dedi.
 
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com