Tarihi nakilde 8 kritik gün

Tarihi nakilde 8 kritik gün
Yüz nakli yapılan ve bugün uyandırılacak olan hastanın önünde 8 kritik gün kaldı. Çift kol nakil edilen hastanın durumu oldukça iyi...

Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen tam yüz naklinin üzerinden iki gün geçti. Ameliyatın ardından uyutulan Uğur Acar, bugün uyandırılacak.

Yeni yüzü ile hayata devam edecek olan Acar'ın önünde kritik 8 gün kaldı. Çift kol ve bacak naklinin ardından uyum sorunu yaşadığı için bacağı alınan Atilla Kavdır'ın sağlık durumu da oldukça iyi.

8 kritik gün kaldı

Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen tam yüz nakli ile dünyada ilk olan çift kol ve bacak naklinin ardından heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Üzerinden iki gün geçen ameliyatların ardından hastalar için kritik 8 gün kaldı.

Doktorları, ameliyatın ardından uyutulan yüz nakli hastası Uğur Acar'ı bugün uyandıracak.

Hastayla ilgili bilgi veren Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, "Yüz nakli hastamızı zaten bugün öğleden sonra uyandırmayı planlıyoruz. Sabah saatleri itibar ile gerekli işlemler başladı. Öğleden sonra artık inşallah uyanmış olacak. Şu an için herhangi bir sorun yok" dedi.

Nakil edilen kollarda sorun yok

Çift kol ve bacak naklinin ardından uyum sorunu ile ameliyatla bacağı alınan Atilla Kavdır'ın durumu da oldukça iyi.

Prof. Dr. Ömer Özkan, "Kollarda şu an için bir sorunumuz yok. Genel vücut yapısı ile ilgili arkadaşlarımız oldukça yakından takip ediyor. Şu an için dünden de çok daha iyi durumdayız." diye konuştu. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com