Tarihi yalıda yangın

Tarihi yalıda yangın
Sarıyer İstinye'de bulunan tarihi Müşir Fuat Paşa Yalısı'nda yangın çıktı.
Sarıyer İstinye’de bulunan tarihi Muşir Fuat Paşa Yalısı’nda sabah saatlerinde çıkan yangın uzun süren çalışmaların ardından tamamen söndürüldü. Büyükelçi Mehmet Dönmez, tarihi yalıda “Büyük yıkım şeklinde bir hasar yok” dedi.
 
İstinye’de sabah 06.00 sıralarında çatı kısmında yangın çıkan tarihi Muşir Fuat Paşa Yalısı’ndaki yangın çok sayıda itfaiye ekibinin çalışması sonucu söndürüldü. Çalışmaların ardından bir açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Dönmez, “Saat 06.00 sıralarında bana haber verildiğinde olay yerine geldim. Buradaki nöbetçi polis arkadaşımız yangını haber vermiş. Alarmı duyması üzerine derhal emniyete ve itfaiyeye haber verdiğini söyledi. Anında müdahale yapıldı” dedi.
 
Yapılan çalışmalar sonucunda yangının tamamen söndürüldüğünü ifade eden Dönmez, “Ben gelişmelerle ilgili sayın Bakanımıza ve diğer yetkililere anında bilgi verdim. Gördüğünüz gibi yangın tamamen kontrol altına alındı. Ancak binanın tamamen kullanıma geçebilmesi için belirli bir temizlik ve bakım yapılması gerekiyor. Onları yaptıktan sonra da kısa sürede faaliyete geçirilecek. Büyük yıkım şeklinde bir hasar yok. Ama itfaiyenin söndürme çalışmaları sırasında içeriye giren suyun verdiği zarar var. Bir de üst katta orta bölümdeki camlı kısmın alçı barlarında çökmesi neticesi oluşan hasar var. Bunların yapılmasından sonra bina tekrar faaliyete geçirilecek” şeklinde konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com