"Tarihin en büyük yatırımı"

"Tarihin en büyük yatırımı"
AKP Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Zafer Havalimanı'nın, Cumhuriyet tarihi boyunca Kütahya'ya yapılan en büyük yatırımı olduğunu söyledi.

Milletvekili Kinay, parti binasında Milletvekili İdris Bal, İl Başkanı Kamil Saraçoğlu ve Merkez İlçe Başkanı Emin Sarıkaya ile birlikte düzenlediği basın toplantısı düzenledi.

Kütahya'nın Zafer Havalimanı ile birlikte sosyal ve ekonomik yönden büyük değişimler sağlayacağını kaydeden Kinay, Kütahya'nın devasa adımlarla atılım yaptığını anlattı.

Zafer Havalimanı'nın Kütahya'ya en büyük katıyı turizmde sağlayacağını dile getiren Kinay, turizm sektörü ile ilgilide bazı çalışmaları başlattıklarını belirtti.

Havalimanı projesinin 2005 yılında başladığını hatırlatan Kinay, muhalefetin her konuda olduğu gibi havalimanı konusunda da gereksiz spekülasyonlar yaptığını, vatandaşın zihnini bulandırdığını ancak yapılan hizmet karşısında muhalefetin sessiz kaldığını ve Kütahya'nın en büyük yatırımlarından biri olan Zafer Havalimanı açılışına da gelemediğini vurguladı.

Kütahya'nın en önemli projelerinden birini iktidar ve muhalefet el ele yapmayı arzu ettiklerini,muhalefetin sözde var olduğunu fiiliyatta ise olmadığını kaydeden Milletvekili Kinay, "İnsanlar nasıl bir cenaze töreninde bir araya gelebiliyorsa böylesine önemli bir yatırımda da Kütahya için muhalefet ve iktidar bir arada olmalıydık. Bizi ve bölgemizi ilgilendiren olaylarda bir arada olabilmeliyiz. Siyaset rekabete dönüşmeli, hasede dönüşmemeli, eyer bir siyasi parti mensubu ve milletvekili buradaki heyecanı yaşamaya imtina ediyorsa burada bir 'hasetlik' var demektir. Maalesef muhalefet sözde var fiiliyatta kimse yok. Ancak bizim için önemli olan milletimiz ve açılış coşkusunda milletimiz yanımızdaydı” dedi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com