Tarikattan destek isteyecek

Tarikattan destek isteyecek
AKP Güneydoğu'da mele adıyla bilinen tarikat liderlerini Öcalan’la açılım sürecine katma hazırlıklarını yoğunlaştırdı.

Başbakan Erdoğan bu hafta sonu Siirt'in Tillo ilçesine gidecek, tarikat liderlerinden açılıma destek istemek için kahvaltılı bir toplantı düzenleyecek.

Öcalan’la açılım sürecine tarikat liderlerini dâhil etmek için hazırlıklar başlatıldı. Bu kapsamda Başbakan Erdoğan “mele” adıyla bilinen Güneydoğulu tarikat liderleriyle kahvaltılı bir toplantıda bir araya gelecek. Erdoğan, melelerden Öcalan’la yürütülen açılım sürecine destek isteyecek. Toplantı bu hafta Siirtin’in Tillo ilçesinde gerçekleştirilecek.

Mele olarak bilinen tarikat liderlerini AKP iktidarını geçen aylarda maaşa bağladı. Tarikat liderleri mele kadrosuna alınarak AKP’nin bölgedeki propaganda gücü olması hedefleniyordu. Açılımla birlikte "melelere" bir misyon biçildi. Buna göre açılıma din desteği, mele adıyla bilinen tarikat liderlerinden gelecek.

Açılıma tarikat desteği konusunda kamuoyuna yönelik ilginç bir propaganda çalışması da başatıldı. Yenişafak gazetesi tarikat liderlerinin İmralı sürecine dâhil olmasını, “artık onlar konuşacak” manşetiyle duyurdu.

Yenişafak’ın haberinde tarikat liderlerini “saygın kanat önderleri” olarak tanıtıldı. Gazeteye konuşan Norşin Şeyhi Nurettin Mutlu, "Silahların susması için başlatılan sürece biz de destek veriyoruz" dedi.(MUK)

Etiketler: , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com