'Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi'' kuruluyor

'Tarım Bilimleri ve  Teknolojileri Fakültesi'' kuruluyor
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Türkiye'nin ilk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi'ni oluşturmayı planladıklarını söyledi.
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Türkiye'nin ilk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi'ni oluşturmayı planladıklarını söyledi. 
     Prof. Dr. Karaslan, Merkez Yerleşke'deki Bedesten Sergi Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, görevinde geride bıraktığı bir yılı değerlendirdi. 
     DPÜ'nün Türkiye'deki üniversiteler arasında öğrenci sayısı bakımından 16'ncı sırada olduğunu belirten Prof. Dr. Karaaslan, DPÜ'yü ''öğrenci odaklı bir eğitim merkezi'' diye niteledi. 
     Mimari bakımdan Türkiye'deki tüm üniversitelere örnek gösterildiklerini belirten Prof. Dr. Karaaslan, ''Bugüne kadar yaşanan iç sorunlarını aşan, geleceğe güvenle bakan bir üniversite olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra da üniversitemiz, gerek yeni kurulacak fakülteler gerekse araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biri olacak'' dedi. 
     Prof. Dr. Karaaslan, birçok projeyi hayata geçirmeye çalıştıklarına işaret ederek, bunlar arasında Yabancı Diller Yüksekokulu, üniversitelerde Avrupa Birliği (AB) standartlarını öngören Bologna Süreci, teknolojik öğrenci, tablet bilgisayar, akıllı kart, teknik ve fen bilimleri laboratuvarları, yeni akademik birimler ve bölümler, teknokent, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin yer aldığını anlattı. 
     Ziraat Fakültesi diye bilinen süreci çağın teknolojik gereksinimlerine uygun şekilde yapılandıracaklarına dikkati çeken Prof. Dr. Karaaslan, şunları kaydetti: 
     ''Türkiye'de bir ilk olacak Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesini kuracağız. Ziraat Fakültesi mezunları fazlalıklarından dolayı iş bulmakta zorlanmaktadır. Ancak bizim açacağımız fakülte mezunlarının böyle bir sorunu olmayacak. Yeni dönemde teknolojik gelişmelerle paralellik gösteren, 21'inci yüzyıla yakışır bir fakülte kurmayı planlıyoruz. Bu fakültede Türkiye'de hiç bulunmayan ve dünyada da birkaç yerde olan fidan sertifikasyonu ve tohum bankacılığı yapacağız. Bu iki konuda ortaya koyacağımız başarı, üniversitemizin de başarısını gösterecek. Bununla ilgili gerekli teknik çalışmalarımız devam ediyor.'' 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com