Tarım Fuarı'nın 'İstişare Toplantısı'gerçekleştirildi

Tarım Fuarı'nın 'İstişare Toplantısı'gerçekleştirildi
Kütahya 4. Tarım Hayvancılık Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı, (KÜTAF) 19-22 Nisan tarihlerinde açılıyor.

Kütahya 4. Tarım Hayvancılık Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı, (KÜTAF) 19-22 Nisan tarihlerinde açılıyor. Fuara bir hafta kala Vali Kenan Çiftçi ve Belediye Başkanı Mustafa İça başkanlığında istişare toplantısı yapıldı. Toplantının ana gündem maddesini Bölge Fuarı'na dönen Kütahya Tarım Fuarı'nın en iyi şekilde nasıl gerçekleştirileceği oldu. Kütahya Tarım Hayvancılık Fuarı özellikle Eskişehir, Afyonkarahisar, Bilecik, Uşak illerinden yoğun ziyaretçi topluyor.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, KÜTAF'ın rüştünü ispat ettiğini ve bundan sonra büyütülmesi için yapılması gereken çalışmaların hızlandırılarak sürdürülmesini istedi. Çiftçi, özellikle ildışından gelecek çiftçi sayısının arttırılması için gerekli tedbirlerin alınmasını önerdi. Toplantıya katılan Tarım İl Müdür Vekili Seyfettin Baydar, Zirat Odası Başkanı Ömer Demirtaş, Pankobirlik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bahattin Gümüş, Ticaret Borsası Başkan Vekili Necati Gültekin, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Sorumlu Müdürü Serhat Güngör, KOSGEB Müdürü Adem Aypars, Gençlikve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen fuarın giderek büyümesinden duydukları mutluluğu dile getirdiler. Katılımcılar Kütahya Tarım Fuarı için gerekli sinerjinin oluşturulduğunu ve sahiplenme olduğunu söylediler.
Frig Fuarcılık Yetkilileri ise, 2009 yılında yapılan birinci tarım fuarı ile kıyaslandığı takdirde fuarın çok büyüdüğünü dile getirdiler. Frig Fuar yetkilileri bu yıl KÜTAF'ın 7 bin metre kare kapalı alan, 8 bin metre karede açık alan olmak üzere toplam 15 bin metre karelik bir alanda gerçekleşeceğini ifade ettiler. Frig Fuarcılık yetkilileri, bu yılki ziyaretçi hedefinin 100 bin i aşmak olduğunu dile getirdiler.
Kütahya 4. Tarım Fuarı'nın katılımcılarının yüzde 75'i il dışı, ziyaretçilerininde yüzde 60'ın üzerinde kesiminde il dışı olması sebebiyle giderek güçlendiği kaydedildi.

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com