Tarım Kredi Kooperatifi 10. Genel Kurul Toplantısı yapıldı

Tarım Kredi Kooperatifi 10. Genel Kurul Toplantısı yapıldı
Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Birliği'nin 10. Olağan Genel Kurul toplantısı 21 Haziran Pazartesi günü Dumlupınar kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Birliği'nin 10. Olağan Genel Kurul toplantısı 21 Haziran Pazartesi günü Dumlupınar kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.
Açılışını Kütahya Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Refik Okumuş'un yaptığı genel kurulda Merkez Birliği Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Kutlu Divan Başkanı, Strateji Geliştirme ve Teşkilatlandırma Daire Başkanı Şahabettin Şirin Divan Başkan Vekili, Muharrem Oyan ve Zeynel Girgin de katip üye olarak yer aldılar.
Divanın oluşturulmasını takiben saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından gerçekleştirilen konuşmalarda, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Teke konuşmasında; yeniden yapılanma içerisinde bulunan Tarım Kredi Kooperatifleri'nin artık Türkiye'de ve dünyada sayılı kuruluşlar arasına girme konusunda hızla ilerlediğini söyledi.
Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından birçok kurum, kuruluş ve firmanın Tarım Kredi Kooperatifleri ile iş yapma konusunda talepte bulunduğunu kaydeden ayrıca çiftçilere, ortak olanla olmayanların ayrıcalıklarının anlatılarak, ortak sayısının arttırılmasının sağlanması gerektiğinin de altını çizen Teke; genel kurulun ortaklara, Bölge Birliğine, Tarım Kredi Kooperatiflerine ve Türkiye'ye hayırlı uğurlu olmasını temmilerinde bulundu.
Kurumun bugün ulaştığı noktayı örneklerle özetleyen Türkiye Tarım Kredi Merkez Birliği Genel Müdür'ü Bedrettin Yıldırım şu açıklamalrad bulundu:
“Kurumumuzda görev yapan ziraat mühendisi sayısı 2003 yılında 300 iken, bugün yaklaşık her iki kooperatiften birinde ziraat mühendisi istihdamı sağladık. Hükümetimizle yaptığımız çalışmalar neticesinde yüzde sıfırlara kadar varan oranlarda kredi kullandırıyoruz. Ortaklarımızdan aldığımız ürünler bugün Migros ve Tansaş gibi büyük marketlerde yerini aldı.”
Kütahya Bölge Birliği'nin ortak ürünlerinin değerlendirmesi konusunda hep bir adım önde olduğunu dile getiren Yıldırım; “Biz de buna paralel olarak Pazarlar İlçesinde Soğuk Hava Entegre Tesisi kurduk. Son olarak da Eskişehir'in Beylikova İlçesinde Süt Fabrikası satın aldık. Artık bundan sonrası siz ortaklarımıza kalıyor. Ürünlerinizi getirin, bundan sonra biz değerlendirelim.” dedi.
Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar da bir dönem ekonomik krizler nedeniyle önemli ölçüde zarar gören ve hakkında kapatılması yönünde Dünya Bankasınca raporlar hazırlanan Tarım Kredi Kooperatifleri'nin 2003 yılından bu yana gerçekleştirilen başarılı çalışmalarla bu dönemin atlatıldığını söyledi.
Kütahya Bölge Müdürü Namık Yüksel'de genel kurula katılan delegelere yaptığı teşekkürün ardından, Bölge Birliği olarak gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Yüksel, genel kurulun Bölge Birliğine yakışır şekilde yapılacağından emin olduğunu kaydederek, bu birlik ve beraberliğin her zaman devam etmesi gerektiğini belirtti.
Konuşmaların ardından 25 yıl ve daha fazla Tarım Kredi Kooperatifleri yönetiminde bulunan ortak çiftçilere teşekkür plaketi verildi.
Plaket verilen isimleri ise şöyle açıklandı;M. Emin Akın, Mehmet Karaköse, Ömer Kaya, Mehmet Ot, Kemal Er, Seyfettin Akoğlan, Osman Altın ve Yaşar Ertaş, İsmail Koç, Salih Dinç, Ramazan Pınar, Yusuf Temel ve H. İbrahim Öztürk, Naim Şahin, İrfan Erhun, M.Yaşar Başer ve Kamil Durahan olarak açıklandı.
Seçim sonuçlarına göre Kütahya Bölge Birliği Yönetim Kurulu Abdullah Hak Hamit Kaya, Tahsin Elibol, Mehmet Duran, Ahmet Refik Okumuş, Mesut Ör, Muhterem Balta ve Fahri Tanrıverdi'den oluştuğu açıklanırken, denetçilerin ise Ramazan Kuş ve Kadir Tomruk'tan oluştuğu ayrıca belirtildi.
Plaketlerin verilmesinin ardından gerçekleştirilen seçim ve verilen yemek ile Kütahya Bölge Birliğinin genel kurul toplantısı sona erdi.
HEYET İNCELEMLERDE BULUNDU
Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Birliğinin 10. Olağan Genel Kuruluna katılmak üzere Kütahya'ya giden Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Teke ve Genel Müdür Bedrettin Yıldırım beraberindekilerle; Beylikova'da bulunan süt fabrikasını, Kütahya Bölge Birliği için yapılan yeni binanın inşaatını ve Kütahya Bölge Entegre Soğuk Hava Tesisini ziyaret ettiler.
Kütahya Bölge Birliğinin inşaatını ziyaret eden Başkan Teke, Genel Müdür Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Şahin, Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Kutlu, Koop-İş Genel Başkanı Eyüp Alemdar ve Strateji Geliştirme ve Teşkilatlandırma Daire Başkanı Şahabettin Şirin; Kütahya Bölge Müdürü Namık Yüksel'den inşaatın tamamlanma süreci ile ilgili bilgi alarak inşaatı gezerek bilgi alışverişinde bulundular.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com