Tarım müdürleri ABAV için toplandı

Tarım müdürleri ABAV için toplandı
Kütahya ve ilçelerinde yürütülmekte olan "Tarımsal Yayım Hizmetlerinin Geliştirilmesi Projesi" çerçevesinde 2009 yılının ilk Bilgi Alış Veriş Toplantısı (ABAV) ,Simav İlçe Tarım Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde Eynal Kaplıcaları Restoran'da gerçekleşti.

Toplantıya Simav Kaymakamı Rıza Dalan, Kütahya Tarım İl Müdürü Bekir Gencer, şube müdürleri ile Gediz, Pazarlar, Şaphane, Hisarcık, Emet, Tavşanlı, Altıntaş, Domaniç, Aslanapa, Çavdarhisar, Simav ve Dumlupınar ilçe tarım müdürleri katıldı. Kütahya tarımına faydalı olabilmek için nelerin yapılabileceğinin tartışıldığı toplantıda, 2009 yılının programını görüştüklerini ifade eden Kütahya Tarım İl Müdürü Bekir Gencer, toplantıda ayrıca Tarımsal Yayım Projesi ile yayım çalışmalarının desteklenmesi,
yayımcıların eğitim ihtiyaçlarının karşılanması, araştırma-yayım bağının güçlendirilmesinin görüşüldüğünü bildirdi. Gencer, Kütahya'da ABAV toplantılarının her iki ayda bir farklı ilçelerde yapıldığını, bu toplantılarla yayım çalışmalarının daha verimli olmasını amaçlandığını sözlere ekledi.
Gencer ayrıca, Kütahya çiftçisine en iyi bir şekilde yararlı olabilmek için teşkilat olarak çalışmalarına geceli gündüzlü devam ettiklerini, uzman ekiplerin bu günlerde köy ve beldelerde çiftçilere uygulamalı meyve ağacı budaması çalışmalarının yapıldığını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com