Tarım müdürleri Tavşanlı'da toplandı

Tarım müdürleri Tavşanlı'da toplandı
Tavşanlı'da 12 ilçe tarım müdürünün katılımı ile 4.il bağ toplantısı yapıldı. Tavşanlı ilçe Tarım Müdürlüğünde yapılan toplantıya Kütahya il Tarım müdürü Seyfettin Baydar,Tarım İl Müdür yardımcısı Murat Tekeli, Tavşanlı ilçe Tarım Müdürü Ahmet Temel

Tavşanlı'da 12 ilçe tarım müdürünün katılımı ile 4.il bağ toplantısı yapıldı. Tavşanlı ilçe Tarım Müdürlüğünde yapılan toplantıya Kütahya il Tarım müdürü Seyfettin Baydar,Tarım İl Müdür yardımcısı Murat Tekeli, Tavşanlı ilçe Tarım Müdürü Ahmet Temel ve çevre ilçe tarım müdürleri katıldı.
İl tarımsal bilgi alışverişi toplantısında 2011 yılında yapılanlar,hedeflerin gerçekleştirilmesi durumu ve 2012 yılı hedeflerinde neler yapılması gerektiği,tüm ilçe müdürleri ile değerlendirildi.
Kütahya il Tarım müdürü Seyfettin Baydar,”Bu yıl içindeki tarımsal faaliyetler oldukça verimli son derece etkin ve çok güzel şekilde tamamladık .2012 yılında hedeflediklerimizin tamamını gerçekleştirdik.Kütahya başta olmak üzere ilçelerin tamamında tarımsal faaliyetler ve hayvancılık konusundaki çalışmaların tamamını hedeflediğimiz şekilde tamamladık.Tarım artık güncel basit günübirlik hadiselerden ziyade bugün tarım ciddi anlamda stratejik bir sektör haline gelmiştir.İlimiz açısından tarım son derece stratejik bir öneme sahiptir.bu bütün dünya ülkeleri içinde geçerlidir.Tarım ve enerji hemen hemen akbaşı beraber giden önemli sektörlerdir.Tüm dünya ülkeleri bu durumun farkında bundan dolayı biz il tarımını organize eden planlayan yürütenler olarak hep birlikte ziraat odaları ile sivil toplum kuruluşları ile tarımın bütün paydaşları ile neyin nerede nasıl yapılması gerektiği konusunda stratejik hedefleri tamamlama ve gerçekleştirme konusunda büyük bir gayret büyük bir emek sarf ediyoruz. Bununla ilgili ilimizin tarımsal potansiyelini değerlendirebilen, tarımı nerede-nasıl- ne şekilde planlayıp uygulaması konusunda toplantılarımız devam etmekte. Bitkisel tarımda öne çıkan değerlerimiz içerisinde hububat ağırlıklı. Ancak son yıllarda entansif tarım dediğimiz tarım yöntemi ile hem sebze hem meyvecilik hız kazandı. Bu sayede çiftçinin de hayat standardı yükselten, hayat düzeyi ve konforunu artıran önemli birer unsurdur” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com