Tarımsal makine ve ekipman desteği başladı

Tarımsal makine ve ekipman desteği başladı
Pazarlar İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından konu hakkında bilgilendirmek amacıyla Halk Eğitim Merkezi'nde toplantı düzenlendi. Toplantıya köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Pazarlar İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından konu hakkında bilgilendirmek amacıyla Halk Eğitim Merkezi'nde toplantı düzenlendi. Toplantıya köy ve mahalle muhtarları katıldı. Toplantıya katılanlara makine ve ekipman desteği ve diğer desteklemeler konusunda İlçe Tarım Müdürü Süleyman Erhan ve Ziraat Mühendis Rıdvan Bilal tarafından bilgiler verildi.
Toplantıda konuşan Müdür Süleyman Erhan, “Toplantımızda yeni çıkan desteklemeler hakkında bilgilendirme toplantısı yaptık. Bu toplantıları zaten her sene rutin olarak tekrarlıyoruz. Bu toplantımızın ana konusu Tarımsal makine ve ekipmanlara yapılan desteklemelerdir. Tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanılmasını yaygınlaştırmak ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırarak daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yaparak çiftçinin uluslararası rekabet gücünü artırmayı amaçlayan bu desteklemenin son müracaat tarihi 03 Mayıs 2010'dur. Başvurular İl Müdürlüklerine yapılacaktır. Bu sene yapılan desteklemede makine ve ekipman yelpazesi daha da genişletilmiştir. Tam olarak 32 kalem makine ve ekipmana yüzde 50 hibe olmak üzere destekleme yapılacaktır. Üreticiler ayrıntılı bilgileri Tarım İl ve İlçe Müdürlükleri ile “www.tedgem.gov.tr” adresinden edinebilirler” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com