Tarkan National Georaphic'le Büyüyor!

Tarkan National Georaphic'le Büyüyor!
NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL'ın Bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük prodiksiyon olan Büyük Göçler belgesel serisi Türkiye'de

Kenya’nın Masai Mara bölgesinde National Geographic Society’nin doğa kamplarından birinde kalan Tarkan, belgeselde konu edilen hayvanların göç yollarını kendi objektifiyle görüntüledi. Hayvan türlerinin soylarını devam ettirmek için çıktıkları göçleri anlatan belgesel, tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de de yayınlanacak.  7 Kasım’da Türkiye'de yayına girecek olan ve birçok hayvan türünün, soylarını devam ettirmek için çıktıkları göç yolculuklarını anlatan belgeselin Türkçe seslendirmesi TARKAN tarafından yapıldı.

 Orjinal seslendirmesi Alec Baldwin tarafından yapılan Büyük Göçler, havyan krallığının hiç bir zaman filme alınmamış ve nadiren izlenmiş olan toplu hareketlerinin derinlemesine bir incelemesi. Orijinal seslendirmesi ünlü oyuncu Alec Baldwin tarafından yapılan ve National Geographic Channel'in, bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük prodüksiyon olan Büyük Göçler belgeseli için Türkiye yayımında Tarkan ile anlaşma imzalandı.

Doğaya ve hayvanlara olan büyük ilgi ve sevgisini; insanoğlunun doğanın elinden aldığı haklarını ona geri vermeden kendi haklarının peşinde koşamayacağı felsefesiyle bir doğa aktivisti olarak yaşamına taşıyan Tarkan, 26 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında "Büyük Göçler" belgeselinin çekim sürecini izlemek üzere Kenya’ya bir gezi de gerçekleştirdi. Gezi sırasında National Geographic yöneticileri ve belgesel yapımcılarıyla bir araya gelen Tarkan, çekimler için kurulan kampta tüm ekiple birlikte sekiz gün geçirdi.

Belgeselde konu edilen birçok hayvanının göç sürecini yerinde izleme şansı bulan Tarkan, Kenya'nın Masai Mara bölgesinde National Geographic Society'nin doğa kamplarından birinde geçirdiği bu büyülü yolculukta, muhteşem göç yolunu kendi objektifi ile görüntüledi.

 Bu büyük Proje;  ekolojik dengenin insan tarafından nasıl bozulduğunu ve bu hasarın yol açtığı büyük sorunu ele alıyor. Belgeselde Hayvanların bu sebeplerle göç yollarının yok edilmesi ve  türlerin yeryuzünde karşılaştığı sorunların da temel sebepleri ele alınıyor.

Hayvanların göçleri hakkındaki düşlerimiz tamamen yanlış: onlar sandığımız gibi sadece sakin sakin yürüyor, yüzüyor ya da uçuyor değiller. Onların bu karmaşık maratonunun içinde; acı, açlık ve umutsuzluk var. Her göçmen için bu ölüm kalım yolculuğunun bir bedeli var ve kendi türlerinin devamlılığını sağlayıp korumak için bazı engelleri aşmak zorundalar. Riskler oldukça fazla ama bu cesur canlıların bildiği bir şey varsa o da kalmanın gitmekten daha kötü olduğu...

Hayatta kalmak için yer değiştirmek zorundalar... Sadece güçlü ve şanslı olanlar devam edebilecek ! İç güdüleri ile yol alıyorlar...

Tüm Dünya ile aynı anda Türkiye’de
Tarkan’ın seslendirdiği Büyük Göçler “ Great Migrations”
ilk gösterimi ile
7 KASIM 2010 Saat 21:00
National Geographic Channel Türkiye kanalında..

 

  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com