Tarkan'dan bomba itiraf!

Tarkan'dan bomba itiraf!
Tarkan, uzun süren sessizliğini bozdu ve özel hayatı ile ilgili samimi itiraflarda bulundu.

Uzun süren sessizliğini bozan Tarkan, evlilik hakkında konuştu: O alıştığımız, mutsuz evliliklere çok sıcak bakmıyorum ama ruh ikizimle yollarımız kesişirse her şey değişebilir. İçimde hep onun yolunu gözlüyorum

Megastar Tarkan, uzun bir aradan sonra sessizliğini bozdu ve bu ay yayın hayatına başlayan People Report dergisinden Hasan Yediyıldız'a konuştu. Sahnede bazen çocuk, bazen aykırı, bazen de azgın deniz gibi olduğunu söyleyen Tarkan, özel hayatıyla ilgili de çarpıcı açıklamalar yaptı. Ünlü şarkıcı, "Evliliğe çok sıcak bakmıyorum doğrusu. Gerçek aşk beklentisiz, egosuz, taktiksiz, oyunsuz, şeffaf olmalı ama istisnalar var elbet. Aşktan ümidimi kesmememdeki sebep de o istisnalardır" dedi.

Bu yaz çıktığınız turnede yüz binlerce seveninizle buluştunuz, sonrasında Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda üst üste 5 gün konser verdiniz...

Türkiye'nin dört bir yanından dinleyicimle, sevenlerimle buluşmak, şarkılarla tek yürek olmak; tarifi zor, acayip bir duygu. O sevgi seli, coşku ve binlerce insanla aramızda oluşan enerji müthiş. Kelimeler yetersiz bu duyguları anlatmaya. En özgür olduğum, en kendim olduğum ve en mutlu olduğum yer sahne. Bunun için doğmuşum... Herkese eşit duygularla sahneye çıkıyorum. Karşımda her yaş ve zümreden binlerce insanın el ele verip 'bir' olduğunu görmek çok mutluluk verici. Beni daha da mutlu eden şey; konserlerime gelenlerin benimle geçirdikleri o iki saatte zincirlerini kırıp, tabularını yıkıp, bir güzel eğlenip rahatlamaları...

YOLCULUĞU SEVİYORUM

Konserden konsere koşarken yollarda zamanınız nasıl geçiyor?

Çok konser verdim. Neredeyse ülkemin tüm illerine kara yoluyla gittim. Hayatımın önemli bir kısmı yollarda geçti. Ben arabayla yolculuk etmeyi çok severim. Hem bulunduğum, seyahat ettiğim coğrafyayı ve insanını daha iyi tanıma şansı elde ediyorum, hem de en merak ettiğim yemeklerini... Her gittiğim yerden kalbimde çok güzel izlerle ayrılıyorum. Ayrıca bu yolculuklar hoş sohbetli, gırgır, şamatalı, kahkahalı ve eğlenceli yolculuklar olduğu için bu kısmını özellikle seviyorum turnelerin. Kimi zaman şarkılar yazıyorum. Kimi zaman heyecanla arabadan inip fotoğraflar çekiyorum. Hayaller kuruyorum, düşünüyorum, uyuyorum.

Konser saatini beklerken, dışarıda olup bitenleri merak ediyor musunuz?

Ediyorum ve bazen çaktırmadan sahne arkasından konser alanını dolduran kalabalığı seyrediyorum. Onlar seyredildiklerinin farkında değiller tabii. Onların heyecanını sabırsızlandıklarını gördükçe, benim de heyecanım tırmanıyor. İçim bir hoş oluyor.

Evlenmek ve çocuk sahibi olmak konusunda ne düşünüyorsunuz?

Ben ruhu asi, serseri, deli dolu, özgürlüğüne çok düşkün biriyim. Çocukluğumda da böyleydim, halen öyleyim. Doğam bu. Gerçek aşka, sevgiye, hayat arkadaşlığına varım ama çoğunluğu hayal kırıklığı, mutsuzluk ve ayrılıkla sonuçlanan, o alıştığımız biçimdeki evliliğe çok sıcak bakmıyorum doğrusu. Gerçek aşk beklentisiz, egosuz, taktiksiz, oyunsuz, şeffaf olmalı. İstisnalar var elbet ve aşktan ümidimi kesmememdeki sebep o istisnalardır. Hayat bu, yarın ne olur bilemem; bir anda tepetaklak edebilir beni. Hayatımın aşkı ve ruh ikizimle kesişirse yollarımız, her şey değişebilir çünkü biliyorum ben aslında içimde hep onun yolunu gözlüyorum. Yeter ki aşk, aşk gibi aşk olsun. Yeter ki iki kalp bir olup atsın.

PAYLAŞARAK GÜÇLENİYORUZ

"Kalbimin kapıları herkese, her türlü sevgiye açık. Verdiğim konserler, unuttuğumuz ya da ihmal ettiğimiz bazı değerleri de insanlara hatırlatıyor. Mesela, sevginin her şeye kadir olduğunu, ayrılmaz bir bütünün parçaları olduğumuzu, el ele verdiğimizde her şeyin mümkün olduğunu, paylaşarak büyüdüğümüzü, güçlendiğimizi hatırlatıyor bize."

ÇAĞIN ÖNÜNDE GİTMEK LAZIM

Hayranlarınızın sevgisine nasıl karşılık veriyorsunuz?

Sevgiyle, saygıyla ve aşkla. Kanlarına girip, onları yoldan çıkarıp çok eğlendirerek. Çok iyi vakit geçirmelerini, rahatlamalarını, hafiflemelerini sağlayarak. Elimden geldiğince mutlu ve memnun ederek.

EKİBİM ÇOK İYİ

Tek başınıza ciddi bir ekonomik değer yaratıyorsunuz. İşlerin yolunda gitmesi için neler yapıyorsunuz?

İş bölümü. İyi bir ekip çalışmasıyla yapılabilen işler bunlar. Tek başıma yapabileceğim şeyler değil. Evet, her şeyin merkezindeyim ve her şeyle ayrı ayrı ilgileniyorum ama herkes yapması gereken işi aşkla, özenle, disiplinle ve hakkıyla yaptığında sonuç başarı oluyor. Ekip arkadaşlarım, alanlarına çok hakim insanlar. Temel nokta, hep üretken olmak. Yeni şarkılar hem dinleyiciyi, hem beni, hem ekibimi heyecanlandırıyor, kamçılıyor. İşlerin yolunda gitmesi için üretmek ve çok çalışmak lazım. Araştırmak, güncel olmak, dünya müzik sektörünü takip etmek, yenilenmek, değişmek lazım. Çağın gerisinde değil önünde gitmek lazım.

SAHNEDE BAZEN AYKIRI VE AZGIN BAZEN DE SAKİN

Sahnedeki Tarkan'ı nasıl tanımlarsınız?

Sahnede açıyorum tüm kalbimi; varımı yoğumu, samimi ve kalpten bir şekilde... O zaman su akıyor ve yolunu buluyor zaten; kalpten kalbe köprüler kuruluyor. Sahnede kimi zaman adamım, kimi zaman çocuk, kimi zaman kışkırtıcı, aykırı, kimi zaman duygusal, melankolik... Bazen azgın, hırçın bir deniz gibi, bazen de durgun, sakin, sessiz...

FIRTINA ÖNCESİ SESİZLİK

Kendinizi sahneye nasıl hazırlıyorsunuz?


Kendimi psikolojik olarak hazırlamıyorum. çünkü sahne benim ait olduğum yer. Orada olduğum gibiyim. İyi bir performans için, konserden bir gün önce iyi bir uyku almış ve dinlenmiş olurum. Konser günü sağlıklı, hafif ama mineral ve vitamin bakımından zengin gıdalar tüketirim. Konser alanına vardığımda herkese, pozitif enerji için gülücükler ve öpücükler dağıtırım. Sonra kulisimde biraz kendi dünyama çekiliyorum. Ses açma ve kas esnetme egzersizleri yapıyorum. Fırtına öncesi sessizlik ve sonra sahne...  (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com