Tarkan'ın cezası belli oldu

Tarkan'ın cezası belli oldu
Uyuşturucu davasında yargılanan Tarkan için karar verildi

Sanatçı Tarkan Tevetoğlu'nun da aralarında bulunduğu 17 sanığın "uyuşturucu madde bulundurma, kullanma, satma ve satılmasına aracılık etme" suçlamalarıyla açılan dava karara bağlandı.

Tarkan'ın avukatları Sinem Oskay Baş ve Günsel Dede son savunmalarında, müvekkillerinin samimi beyanlarının dikkate alınarak etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmasını, mahkemenin aksi kanaat halinde bulunması halinde tedavi uygulanmaksızın sadece denetim tedbiri uygulanmasını talep ettiler.

Kararda, sanıklar Tarkan Tevetoğlu, Gökhan Yüzbaşıoğlu, Bekir Saçar, Fiona Heriş, Gülperi Erçetingöz, ve Özlem Dinler Altun'un uyuşturucu kullanmak amacıyla bulundurmak suçundan TCK'nın 191/2. Maddesi uyarınca tedavi ve denetimli serbestlik tedbiri uygulanmasına hükmetti. Mahkeme denetimli serbestlik tedbirinin gereklerine uygun davranmaları hususunda sanıklara ihtarda bulunulmasına, buna uygun davranırlarsa haklarındaki kamu davasının düşürüleceğini, aksi takdirde davaya devam edilerek hüküm verileceğini bildirdi.

Böylece,Tarkan'ın da aralarında bulunduğu 6 sanık 1 yıl boyunca uyuşturucu tedavisi görecek.  Karara göre 1 yıl boyunca belli aralıklarla bir hastaneye gitmesi gereken sanıklar, bunu aksattığı takdirde yeniden yargılanarak hakkında ceza verilecek.

TARKAN'IN AVUKATINDAN YAZILI AÇIKLAMA

Kararın ardından Tarkan'ın avukatı Yunus Egemenoğlu yazılı bir sayfalık açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Müvekkilimiz Tarkan Tevetoğlu denetimli serbestlik tedbiri uygulanması istemiyle yargılanmaktaydı. Devam etmekte olan yargılamanın bugünkü duruşmasında dava sonuçlanmıştır. Mahkeme tarafından açıklanan kararda müvekkilimiz hakkında hapis ya da para cezası gibi herhangi bir cezai yaptırım uygulanmamış olup, sadece tedbir mahiyetinde denetimli serbestlik kararı verilmiştir. Bu karar çerçevesinde denetimli serbestlik süresinin yasal prosedüre uygun biçimde geçirilmesi ile birlikte müvekkilimiz hakkında açılmış olan davanın tüm sonuçları ile birlikte düşmesine karar verilecektir. Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarız. Tarkan Tevetoğlu'nun avukatı Yunus Egemenoğlu." (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com