Tarlaları Benden İzinsiz Ekenin Anasını...

Tarlaları Benden İzinsiz Ekenin Anasını...
Muhtar, cami hoparlöründen küfür etti iddiası..

Çorum'un Sungurlu İlçesi'ne bağlı Akpınar Köyü muhtarı Cengiz Yetişoğlu'nun, amcasının tarlasını izinsiz eken kişilere kızarak, köy camisine gidip hoparlörden “Görüyorum ki, bazı vatandaşlar amcamın tarlasını ekmiş. O tarlaları benden habersiz ekenin anasını...” diye küfür ettiği öne sürüldü.

"İFTİRA ETTİLER"

Anonsu duyan köylüler, jandarmaya, Kaymakamlığa ve savcılığa şikâyette bulundu. Savcılık tarafından hakkında soruşturma başlatılan muhtar ise iddiaları reddedip, “Beni yıpratmaya çalışıyorlar, köyde sık sık çekememezlik yüzünden bu tür iftiralar oluyor. Bazı uyanıklar bu tür aslı olmayan şeyleri ortaya atarak, elimden mührümü almaya çalışmaktadırlar. Onların tek derdi ben değil, köyün mührüdür” dedi.

Sungurlu Kaymakamı Hulusi Şahin ise, “Akpınar Köyü'nde böyle bir olay yaşandığı iddiasıyla gerek bize, gerekse adli makamlara şikâyetler oldu.

Ama çok ilginçtir ki, birkaç kişi 'Muhtar camiden anons ederek küfürler savurdu' derken, pek çoğu da 'Hayır, muhtarımız böyle bir şey yapmadı' şeklinde şahitlik yaparak ifade verdiler. Soruşturma sürüyor” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com