Tarlalarını ekmeye başladılar

Tarlalarını ekmeye başladılar
Bereketli bir yıl geçmesi dileğiyle ekim yapan çiftçiler, "Tarla ekmenin maliyeti çok yüksek ama tarlalarımızı bereketli bir yıl geçmesi dileğiyle ekmeye devam ediyoruz" dedi.

Bereketli bir yıl geçmesi dileğiyle ekim yapan çiftçiler, 'Tarla ekmenin maliyeti çok yüksek ama tarlalarımızı bereketli bir yıl geçmesi dileğiyle ekmeye devam ediyoruz' dedi.
Çiftçiler verimli tarlalarını ekmeye başladılar. Traktörlerinin arkasında mibzerlerle tarlalarını eken çiftçiler ekim maliyetlerinin yüksek olmasından yakındılar. Mazot ve gübre fiyatlarının her geçen yıl artmasına rağmen ürünün çok değerlenmediğini ifade eden 49 yaşındaki çiftçi İlyas Boz, 'Bu yıl bereket açısından iyi gitti.
Bir önceki yıl çok iyi geçmemişti ama bu yıl bereketliydi. Şimdi gübre, tohum, ilaç alıp bunları karıştırdıktan sonra ekiyoruz.
Ancak mazot pahalı, gübre pahalı ama ektiğimiz arpa ucuz olunca para kazanamıyoruz. Çok eken belki biraz kazanır ama bizim tarlalarımız çok az. Bunun için ancak kendi ihtiyaçlarımızı karşılayacak kadar kazanabiliyoruz' dedi.
Yurt dışında yaşadığını ancak babasına destek olarak her yıl tarlaları ektiğini belirten İlyas Boz, 'Şimdi mazotun litresi 2 lira 60 kuruş, gübre kilosu 70-80 kuruş ise ektiğiniz tarladan çok iyi verim almanız lazım. Ancak biz bereket umuduyla ekiyor, tarlalarımızı boş bırakmıyoruz. Üretmeye devam ediyoruz' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com