Tartışma sürüyor

Tartışma sürüyor
Ayşe Arman ve Perihan Mağden arasındaki “ 5 Para Etmez İnsan” tartışması sürüyor.
Hürriyet Gazetesi yazarı Ayşe Arman'ın 3 Mart 2010 tarihli yazısında Mağden'in "Ali ile Ramazan" kitabından köşesinde övgüyle söz ettikten sonra yazısını "Ama tabii bu Perihan Mağden'in insan olarak beş para etmez biri olduğu gerçeğini ne yazık ki değiştirmiyor" cümlesiyle bitirmişti. Bunun üzerine Mağden, Arman aleyhinde 'basın yoluyla hakaret' davası açmış, ancak dava mahkeme tarafından reddedilmişti.
 
ARMAN VE HÜRRİYET'TEN TAZMİNAT TALEP EDECEK
 
Mağden davadan vazgeçmedi ve avukatı aracılığıyla temyize gitti. Yargıtay, Mağden'in başvurusu üzerine Mağden'i haklı bularak, mahkemenin red kararını bozdu ve Arman'ın 'basın yoluyla hakaret' suçuyla yargılanmasının yolunu açtı. Perihan Mağden, Arman ve Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.'den manevi tazminat talep ediyor.
 
KÖŞEN YOK DİYE BANA CEVAP VEREMİYORSUN

Ayşe Arman, mahkemenin Mağden'in davasını reddetmesi üzerine köşesinde şunları yazmıştı:
 
"Sevgili Perihan Duydun değil mi? Açtığın dava düşmüş. Daha doğrusu, ortada dava açılacak bir hakaret olmadığına karar verilmiş. İyi olmuş. Uğraşmamıza gerek kalmadı. Bu arada televizyonlara çıkıp, pazar günleri gazetedeki fotoğraflarımla sana zulüm ettiğini söylüyormuşsun, güldüm. İstersen bu konuda da bir dava açabilirsin. Hukuk tarihine geçersin. Neyse uzatmıyorum, sonra benim cevap verecek bir köşem yok diye şikâyet ediyorsun... " (SAK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com