Tartışmalar Hala Sürüyor...

Tartışmalar Hala Sürüyor...
Emniyet içindeki cemaat yapılanmasını anlatan Avcı'nın olay kitabıyla ilgili tartışmalar sürerken ilginç bilgiler de ortaya çıkıyor...

Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın gündeme bomba gibi düşen “Haliç’te Yaşayan Simonlar: Dün Devlet, Bugün Cemaat” kitabıyla ilgili tartışmalar giderek büyüyor.

Kitapla ilgili genel olarak 'emniyet teşkilatında cemaat yapısı ortaya dökülüyor' yorumları yapılırken bu söyleme mesafeli yakalaşanlar da var.

Bunlardan biri Vatan Gazetesi yazarı Musafa Mutlu.

Mutlu kitapla ilgili kesin bir görüş bildirmeden önce şu soruların yanıtlanmasını istiyor:

"
Dönemin Ankara Emniyet Müdürü Cevdet Saral ve Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Ak’ın hazırladığı “Emniyetteki Fethullahçılar listesinde” ismi ilk sırada değil mi?

- Gençlik yıllarında cemaatin Işıkevleri’nde bir süre barındı mı?

- Çocuklarını cemaatin okullarından Samanyolu Koleji’nde okuttu mu?"

Mutlu, Hanefi Avcı'nın Fethullah Gülen’le yakın ilişkisi olduğu iddialarını da hatırlatarak, "Böyle bir isim şimdi kalkıyor ve emniyetteki F Tipi yapılanmanın geldiği vahim boyutu anlatıyor! İşte bu durum, doğası gereği “şüpheci” olması gereken bir gazeteci olarak beni temkinli davranmaya yöneltiyor! Bu kitapta yazılanları kayıtsız şartsız kabullenmeden önce, Hanefi Avcı’nın yukarıda yazdığım iddiaları yanıtlamasını bekliyorum..." diyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com