"Tasarrufa yönelik önlemler alacağız''

"Tasarrufa yönelik önlemler alacağız''
Orman Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Yılmaz, bu yıl tüm bölge müdürlüklerinde tasarrufa yönelik önlemler alacaklarını bildirdi.

Orman Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Yılmaz, bu yıl tüm bölge müdürlüklerinde tasarrufa yönelik önlemler alacaklarını bildirdi.
Orman Genel Müdürlüğü İşletme ve Pazarlama Dairesi Başkanlığı koordinatörlüğünde düzenlenen ''2010 Yılı Üretim ve Pazarlama Politika ve Stratejileri'' toplantısı Kütahya'nın Emet ilçesinde başladı.
Yılmaz, Emet Thermal Resort Otel'deki toplantının açılışında yaptığı konuşmada, orman yangınlarıyla mücadele bakımından geçen yıl başarılı bir dönemi geride bıraktıklarını söyledi.
Bölge müdürlüklerinin, sorumluluk sahasındaki yangınlara kısa sürede müdahale ettiğini ifade eden Yılmaz, orman yangınlarıyla mücadelenin bu yıl da kararlılıkla sürdürüleceğini anlattı.
Yılmaz, Genel Müdürlük bünyesindeki kuruluşların maliyetlerinin arttığına işaret ederek, ''Bu yıl tüm bölge müdürlüklerimizde tasarrufa yönelik önlemler alacağız'' dedi.
Bu toplantının, yeni üretim ve satış politikalarını geliştirmek ve bu kapsamda ''Orman Emvalinin Standardizasyonu ve Satış Esasları'' tebliğini günün istekleri ve piyasa koşullarına göre güncellemek amacıyla düzenlendiğini dile getiren Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz, şöyle konuştu:
''Ülkemizde özellikle dikili ağaç satışlarını, tahsisli ve açık artırmalı satışları teşvik etmeyi, orman köylüsü ve kooperatiflerine bu konuyu en ayrıntılı şekilde anlatmayı ve orman köylümüzün yeni bir gelir kaynağı elde etmesini sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca ormana terk edilen ve değerlendirilemeyen ince çaplı orman emvallerinin en iyi şekilde değerlendirilmesini sağlayacak önlemleri almak ve bununla ilgili sektörleri desteklemeyi amaçlıyoruz.''

-ASLİ ORMAN ÜRÜNLERİ SATIŞ FİYATLARI BELİRLENECEK-
Kütahya'nın tanıtımı amacıyla hazırlanan belgesel film izlettirilen toplantının üç gün sürecek oturumlarında, üretimin talebe bağlı olarak yapılması, orman ürünlerinde dikili satışlara ağırlık verilmesi, piyasada talebi olan ürünlerin üretimine öncelik verilmesi görüşülecek, asli orman ürünlerinin bu yıla ait satış fiyatları bölge müdürlükleri bazında belirlenecek.
Toplantının açılışına, İşletme ve Pazarlama Dairesi Başkanı Erdem Kaplan, daireye bağlı şube müdürleri, yurt genelinde faaliyet gösteren 27 Orman Bölge Müdürlüğünün müdür yardımcıları ve birkısım teşkilat personeli katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com