“Taşeronlaşma korku imparatorluğu gibi!”

“Taşeronlaşma korku imparatorluğu gibi!”
CHP Merkez İlçe başkanı Mehmet Kandemir yaptığı açıklamada AK Parti hükümetinin taşeronlaştırma sistemini yaygınlaşırıdığını belirterek, taşeron firmalarda çalışan personelin sürekli işten çıkarılma korkusu yaşadığını ve bu nedenle korku içerisinde oldu

CHP Merkez İlçe başkanı Mehmet Kandemir yaptığı açıklamada AK Parti hükümetinin taşeronlaştırma sistemini yaygınlaşırıdığını belirterek, taşeron firmalarda çalışan personelin sürekli işten çıkarılma korkusu yaşadığını ve bu nedenle korku içerisinde olduklarını söyledi. 4B ve 4C uygulamalarından doğan haksızlığa kendi iktidarları tarafından son verileceğini belirten Kandemir, Kütahya'nın kalkınması ve gelişmesi için hükümet milletvekilerinin çalışmadığını da ifade etti.
CHP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Kandemir yaptığı açıklamada, taşeronlaşmaya karşı olduklarını, yapılan uygulamaların hiçbir adil yanı olmadığını söyledi. Kendi iktidarlıklarıyla birlikte bu yanlış uygulamaların kaldırılacağını söyleyen Kandemir, hükümetin bu konu hakkındaki politikalarını eleştirerek, “bu yanlış uygulamaların üstesinden geleceğiz” açıklaması yaptı. Kandemir sözlerine şöyle devam etti:
“Cumhuriyet Halk Partisi, halkın ihtiyaçlarına karşılık veren kaliteli kamu hizmetlerinin tam zamanlı, iş güvenceli, kadrolu işçi ve memurlar tarafınından görülmesi ilkesini benimsemektedir.
CHP iktidarında başta sağlık hizmetlerinde olmak üzere yerel yönetimlerde, KİT'lerde ve tüm kamu işlerindeki taşereon işçiliğine son verilecektir. Tüm bu çalışanların sendikalaşmasının önü açılacaktır. Kamuda 4B, 4C uygulamalarına son verilecek, emek sömürüsü engellenecektir. Söz veriyoruz. CHP, kamuda sözleşmeli çalışmanın yarattığı güvencesizliğe ve aynı işi yapanların 4B, 4C gibi değişik statülerinde çalıştırılmasından doğan haksızlığa son verecektir. Kamu personel sisteminin içine düşürüldüğü hukuk dışı dağınıkllık giderilecektir. Kamuda hizmet azlığı varken kamu personeline ihtiyaç fazlası uydurmacası ile güvencesiz istihdam koşullarını dayatan zihniyet asla kabul edilmeyecektir.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com