TASİAD’TA 18. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

TASİAD’TA 18. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ
TASİAD’TA 18. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

MERSİN - Mersin’in Tarsus İlçesinde 18.yıl önce kurulan Sanayici ve İşadamları Derneği (TASİAD) kuruluş yıldönümü kutladı.
Yıldırımlar Otantik Restaurantta düzenlenen programa Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Karagözlü, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Şahin, Yeni Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Peşmen ile işadamları katıldı.
Derneğin tanıtımı ve faaliyetleri konusunda katılımcılara bilgi verilirken yemeğin açılış konuşmasını yapan TASİAD Başkanı Faruk Yalnız, amaçlarının Tarsuslu sanayicileri, işadamlarını bir araya getirerek, iş dünyasına katkı sağlamak olduğunu ifade etti. Tarsus’un her meselesinde girişimci olarak özellikle eğitim ve istihdam konusunda gereken her adımı atmanın gurunu yaşadıklarını ifade eden dernek başkanı Yalnız, “Bu güne kadar Tarsus ekonomisine katkı sağlayan ve derneğimize yeni üye olan işadamlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise yaptığı konuşmada, TASİAD'ın Tarsuslu işadamlarının önünü açmak için kurulduğunu belirterek, "Tarsus'ta insanlar bir araya gelince aşamayacakları engel yoktur. Yeter ki Tarsus ortak paydasında bir araya gelelim. Tarsus'ta ve insanlarda potansiyel var. Birbirimize destek verip Tarsusluluk ruhunu geliştirirsek Tarsus hak ettiği yere gelecektir” şeklinde konuştu.
Yemekte son olarak konuşan Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, para kazanmanın zor olduğuna dikkat çekerek "İş adamlarımız ellerindeki paralarını sermaye yapıp, ya da kredi çekip büyük bir riske giriyorlar. Yeni iş alanları açıyorlar. Parayı kazanmak zor, kaybetmek kolay. Ülkeye ve yaşadığınız bölgeye hizmet için yaptığınız çalışmalar için sizlere teşekkür ederim" ifadesini kullandı.
Konuşmaların ardından TASİAD’ın faaliyetlerinde destek olan ve derneğe yeni üye olan iş adamlarına teşekkür plaketleri protokol üyeleri tarafından verildi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com