Taşıma gelin operasyonu

Taşıma gelin operasyonu
Kadın nüfusunun azalmasıyla yok olmakla karşı karşıya kalan tarihi bir kasabaya 68 gelin takviyesi

İspanya’da kadın nüfusunun azalması yüzünden yok olmakla karşı karşıya kalan tarihi bir kasaba, çevre bölgelerden getirilen 68 gelin adayıyla moral buldu!

Milliyet'in haberine göre, İspanya’nın Lobera Nehri kıyısındaki 6 bin nüfuslu Candeleda kasaba, kadın nüfusundaki dengesiz düşüş nedeniyle yok olmak üzereydi. Ta ki, bir otobüs dolusu kadın kasabaya giderek evlenmeye gönüllü olana kadar... Asocamu bir grubun üstlendiği çöpçatanlık etkinliği sonucu kasabaya “yardım” etmek isteyen Madrid’li 68 kadın bir otobüse doluşarak hafta sonu kasabaya vardı. Kadınların geleceğinden haberdar olan kasabalı erkekler de en özenli halleriyle adayları karşıladı. Tanışma şerefine yapılan gecede kendine uygun adayı ikna etmek isteyen erkekler tüm hünerlerini sergiledi.

100 KASABA YOK OLMAK ÜZERE

Dansın ve kahkahanın eksik olmadığı gece sonunda herkesin halinden memnun olduğu gözlendi. Mağara duvarlarındaki resimlerden en az 5 bin yıllık tarihi olduğu anlaşılan Candeleda kasabasının turistik değeri nedeniyle de kurtarılması önem taşıyor. 5 bin kasabası bulunan İspanyada yaklaşık 100 kasaba nüfusun azalarak yok olması tehdidiyle karşı karşıya. Bu sorunu gidermek için ortaya çıkan Asocamu grubu, 1995’ten beri ihtiyacı olan bölgelere çöpçatanlık hizmeti veriyor. Yaşanan bu sıradışı gelin takviyesi, Hollywood’un 1951 yapımı “Kadınlar Seferi” filmini akıllara getirdi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com